Rychlé tipy na aplikace: sledujte letošní olympiádu i na mobilu

0

Klobouk dolů před Českou televizí, jenž se blýskla s obsáhlým olympijským vysíláním na obrazovkách televizí a hlavně zpravodajstvím na webu LOH.cz. A v neposlední řadě také aplikací ČT4 Sport, díky které můžeme žít sportovním svátkem i na smartphonech. Stojí ale za to se ohlédnout i po aplikacích, jenž nabízejí datově nenáročné textové zpravodajství; přijdou vhod zejména ve chvílích, kdy jsme mimo dosah domácí sítě. Venku na nás totiž číhá dráb v podobě operátora, netrpělivě čekající na to, až nás bude moci potrestat za vyčerpaný limit FUP.

 

London 2012 Results

Olympijský výbor jde s dobou, a pro smartphony nabízí vlastní aplikaci, která přehledně agreguje průběžné výsledky olympiády, program her a medailovou hitparádu. Olympijské zpravodajství je sice v angličtině, avšak jednoduché, tudíž mu porozumí každý s minimální znalostí jazyka. Aplikace je víceméně „obrázková“, takže se ani v jejím ovládání neztratíte. Dostupná je pro Android a iOS, ale také telefony BlackBerry a smartphony s Windows Phone.

LOH 2012

Aplikaci pro smartphony má i Český olympijský tým; pro systémy Android a iOS ji připravila Česká pojišťovna. Umí v podstatě to, co její výše zmíněná sestřička z Londýna. Na rozdíl od ní je ale celé zpravodajství v češtině, takže ji ocení ti, kterým angličtina není po chuti. Po spuštění aplikace se zobrazí přihlašovací obrazovka, tu ale naštěstí lze přeskočit.

2012 Olympic Schedule

Jednoduchý, ale přehledný program olympijských her najdete v aplikaci 2012 Olympic Schedule pro Android. Rozvrh olympiády zobrazuje v londýnském čase, je tedy nutné si k němu vždy přičíst jednu hodinu. Na iPhonu můžete jako program her využít aplikaci Olymp 2012, na Windows Phone pak například Olympic 2012.

Olympiáda živě: ČT4 Sport

Tímto tipem si sice trochu protiřečíme, nicméně aplikace ČT4 Sport nesmí v našem olympijském přehledu určitě chybět. Můžete prostřednictvím ní sledovat vysílání nejen tradičních kanálů ČT2 a ČT4, ale i osmi webových, které nezávisle na sobě vysílají různé olympijské disciplíny. Větší část vysílání webových kanálů je dokonce komentovaná.

Živé vysílání po datové stránce nepatří k extrémně náročným úlohám, pět minut videa si vezme zhruba pětadvacet megabajtů. Vzhledem ke zdejší úrovni limitů FUP to ale přesto na žádné delší koukání přes mobilní síť není.

Ohodnoťte tento článek!