Rychlejší a přehlednější. Google chystá nové přihlašování k účtu

3
Google Account
Google Account

V nadcházejících týdnech se změní přihlašovací dialog Googlu. Žádnou velkou revoluci nečekejte. Ta nastala před dvěma lety, kdy se přihlášení rozdělilo do více kroků, což zamotalo hlavu uživatelům i správcům hesel.

Nový dialog opět počítá s tím, že nejdříve zadáte e-mailovou adresu nebo telefonní číslo, na druhé obrazovce heslo a na třetí případně budete muset ještě přihlášení schválit na dalším zařízení (pokud máte aktivní dvoufázové ověřování).

Chystá stránka má podle Googlu čistší a jednodušší design, urychlí přihlášení a bude vypadat stejně na mobilech, tabletech i počítačích. Na Androidu již nový dialog najdete, na počítači je zatím původní verze. Ta se ale moc neliší. Schválně posuďte screenshoty.

Ohodnoťte tento článek!

3 KOMENTÁŘE

  1. Panečku – to zase hoši odvedli pořádný a hlavně prospěšný kus práce.
    Více se soustředit na funkčnost, bezpečnost a spolehlivost a méně na design. Platí pro všechny výrobce softwaru. Zvláště pak pro Microsoft.

  2. Docela by mě zajímalo, proč se odděluje identifikace od zadání hesla. Jestli je to jen proto, aby to vypadalo snad „lépe“ (a bylo nutné více klikání), nebo je to nějaká věc bezpečnosti.

    • Je to lepší pro uživatele, protože hned ví, jestli je login správně a už jen zadává heslo. Ale asi je to lepší i pro útočníka, protože má hned potvrzeno, že účet, do kterého se snaží dostat má správně. Ale pokud to má člověk spárované s telefonem, nebo alespoň s mail klientem, tak se rychle dozví o podezřelé aktivitě a nezvyklém přihlášení.

      Co se designu týče, je to hnus, docela by mě zajímalo co na to starší lidé, lidé s nějakou oční vadou apod. Oddělený aktivní prostor kam se má psát je prostě lepší, než bíla plocha s šedivým nápisem. Všichni chápali co mají dělat, když se jim řeklo klikni do políčka, obdélníčku, buňky, okýnka… Teď je moderní mít to bílo-šedě tak aby to bylo skoro neviditelné. Mě osobně to problém nedělá, zvyknu si zase na změnu, ale spousta lidí s tím bude mít obrovský problém. Pořád je všichni bombardují ať svoje přihlašovací údaje nedávají nikam, kde je to pochybné, ale ti samí je také pořád bombardují velkými změnami v UI. Google by měl co nejdřív umřít, už nic nepřináší, jen kupuje všechny okolo, domrví je na zmrvenou úroveň svých služeb, aby za dva roky udělal zbrusu novou, která nahradí tu starou. Nicméně je ještě debilnější zato s novými emodži.