Rychlejší procházení dokumentů ve Wordu

0

Při procházení dokumentu musí být každý obrázek vykreslen, což je náročné na výkon počítače. V případě, že se jich v dokumentu nachází hodně, nohou především majitelé pomalejších počítačů nebo netbooků zaznamenat výrazný pokles efektivity práce. Word 2010 naštěstí umožňuje obrázky skrýt, takže se zobrazují pouze jejich obrysy.

Tímto nastavením přizpůsobíte chování všech dokumentů. Pokud se vám tedy obrázky v některém dokumentu nezobrazují, musíte jejich skrývání stejným způsobem vypnout.

V aplikaci Word otevřete nabídku Soubor, klepněte na příkaz Možnosti a v novém okně přepněte na záložku Upřesnit. V části Zobrazit obsah dokumentů pak zatrhněte položku Zobrazit symboly obrázků.

V dokumentu se okamžitě začnou namísto obrázků zobrazovat pouze jejich obrysy, ve skutečnosti se však nic nezmění. Pokud chcete zobrazit skutečnou podobu dokumentu i s obrázky, stačí k tomu využít některého z dostupných náhledů.

V horní části přepněte na kartu Zobrazení a klepněte na tlačítko Čtení na celé obrazovce. Můžete využít také standardního náhledu před tiskem. Stiskněte klávesovou kombinaci Ctrl+P nebo v nabídce Soubor klepněte na položku Tisk. V pravé části se zobrazí náhled dokumentu, kterým můžete libovolně procházet.

Ohodnoťte tento článek!