Rychlý externí disk s kapacitou až 1 TB a USB 3.0: Apacer AC233

0

Potřeba ukládat stále větší objemy dat se dá u stolního počítače vyřešit jednoduchým přidáním dalšího disku. U notebooku je to ale těžké, zvlášť když už máte nějaké rychlé SSD a nechcete přijít o vysokou rychlost systému – a nebo pokud se do vašeho notebooku není vůbec možné dostat. Řešením je externí disk a Apacer teď uvedl přímo ideálního kandidáta: má kapacitu až 1 TB, je malý, má rychlejší rozhraní USB 3.0 a pěkný černý design.

Apacer AC233

Apacer AC233 by měl být nabízen v kapacitách 500, 750 a 1000 GB a dosahovat přenosových rychlostí (sekvenčně) až 112 MB/s při čtení a 109 MB/s při čtení. Má u disků pro USB 3.0 obvyklou dvoubarevnou diodu, indikující režim, přes který je disk připojen, a disponuje i šetřicím režimem, který disk automaticky vypne po deseti minutách nečinnosti.

 

Další údaje bohužel zpráva neuvádí, takže neznáme značku ani typ samotného osazeného disku, není jisté, zda má novinka nativní podporu šifrování, jaký je třeba dodávaný software nebo ani taková drobnost (ovšem důležitá), jako délka kabelu. Nikde nejsou uvedeny ani rozměry a hmotnost; jde však o klasický 2,5″ disk, takže vám určitě neudělá díru do brašny. Lesklý povrch vypadá na produktových fotkách pěkně, na druhou stranu je otázkou, jak bude vypadat po chvíli používání. A neznáme ani doporučenou cenu, ani datum uvedení v ČR; ceny 1TB externích HDD se nicméně pohybují mezi 2100 a 2500 Kč včetně DPH a Apacer AC233 nejspíš do tohoto vymezení zapadne také.

Zdroj: TechPowerUp!

Ohodnoťte tento článek!