S 3Par to nevyšlo, Dell kupuje levnější Compellent za necelou miliardu

0

Dell chce prorazit v korporátní sféře, letos s HP sehrál dlouhou bitvu o datová centra společnosti 3Par, ale nabídkou 2,35 miliardy dolarů nakonec vyhrál Hewlett Packard. Přitom původní cena jen lehce přesahovala miliardu a kritici HP vytýkají, že konečná suma za akvizici byla výrazně nadhodnocená. Takže kdo je nakonec vítěz?

Americká firma Compellent Technologies. Tu nyní kupuje pro změnu Dell. Jedná se o menší konkurenci 3Paru, která se taktéž zabývá vývojem a stavbou datových center, která Dell využije i pro cloud computing a virtualizaci enterprise řešení. Analytici z Gartneru spočítali, že se jedná o nejrychleji rostoucí firmu v této oblasti, meziroční nárůst příjmů činí více než 150 %. Touto akvizicí se Dell přiblíží hlavním soupeřům HP a IBM.

Dell zaplatí 820 milionů USD v hotovosti, další část v akciích. Celková hodnota obchodu tak dosahuje 960 milionů USD. Za akcii firma zaplatí 27,75 dolaru, což je o 17 % méně než jejich hodnota těsne před akvizicí. Jenže prudký nárůst její hodnoty (o 90 %) přišel právě v říjnu, kdy se o obchodu začalo poprvé mluvit.

Akcie CompellentAkcie Compellent Technologies, zdroj: Google Finance

Zdroj: Dell

Ohodnoťte tento článek!