S Apple Watch 2 si už můžete jít zaplavat. Navíc přibylo GPS

0

Tim Cook si pochvaluje, jak se za rok stačily jablečné hodinky etablovat na trhu. Mezi chytrými hodinkami mají Apple Watch nejvyšší prodeje. Mezi hodinkami obecně mají zase na svědomí druhé nejvyšší tržby hned po Rolexu.

Softwarové novinky watchOS již Apple představil na WWDC. Systém vypadá úplně jinak, změnilo se i ovládání, celkově je běh citelně rychlejší. A má nové funkce jako klávesnici, dechové cvičení, monitoring pohybu vozíčkářů nebo snadné vytáčení tísňové linky.

Apple Watch Series 2
Apple Watch Series 2  

A teď budou na hodinkách i Pokémoni. John Hanke, šéf a zakladatel Nianticu, přišel na pódium a představil Pokémon Go pro Apple Watch. Na mobilech si již aplikaci stáhla půl miliarda lidí. Ti při hraní nachodili 4,6 miliardy kilometrů. S hrou v hodinkách nebudou uživatelé muset vytahovat mobil z kapsy (potřebovat jej ale budou). Hodinky započítají chůzi důležitou pro líhnutí vajíček, upozorní na blízké Pokéstopy i příšerky. Hra vyjde před koncem roku, juchů.

Watch Series 1 a 2

Pokémoni jsou sice populární, ale všichni jsme čekali na nové hodinky… a Apple nám je dal. Watch Series 2, jak se oficiálně jmenují, jsou konečně vodotěsné (do 50 metrů). Nebude jim vadit vana, bazén a zřejmě ani slaná voda, protože je Apple doporučuje i k surfování. Utěsnit hodinky nebyl problém – až na reproduktor. Ten Apple navrhl od píky, nově dokáže při hraní vodu odpuzovat. Pro plavání přibyla i dvě nová cvičení v Apple Health.

Nové hodinky mají dvakrát vyšší jas než předchozí model. S 1000 cd/m² jde o nejzářivější displej ze všech produktů Applu. Na slunci to bude znát. Díky čipsetu Apple S2 se zvýšil výkon užitečný pro vykreslení náročnějších aplikací. Přibyl také přijímač GPS, takže hodinky budou přesně měřit pohyb i bez asistence mobilu. Výdrž Apple neuvádí.

Apple Watch EditionApple Watch Nike+
Apple Watch Edition (keramika) a Watch Nike+

Design se od minula nezměnil. Přibydou nové náramky a také nový tělový materiál – keramika v bílé barvě. Nahrazuje zlaté varianty, ty se už nebudou prodávat. Firma kromě toho uvedla speciální hliníkový model ve spolupráci s Nike+. Tyto hodinky jsou určeny primárně pro běžce, tomu odpovídá i sportovní perforovaný pásek. Nike dodá i aplikaci pro měření pohybu, motivaci a sdílení výkonu s přáteli.

 

Nové hodinky se budou prodávat od 11 290 Kč, Apple kromě toho uvede refreshovanou první generaci označenou jako Watch Series 1 (s novým čipsetem, ale bez voděodolnosti, GPS a lepšího displeje) za 8290 Kč. Do obchodů se dostavou v druhé polovině října. V Česku budou k předobjednání od 23. září.

Zdroj: Apple

S Apple Watch 2 si už můžete jít zaplavat. Navíc přibylo GPS

Ohodnoťte tento článek!