S hodinkami LG Watch Urbane LTE si i zavoláte. Jenže jim chybí Android Wear

0

Před týdnem LG odhalilo nové hodinky Watch Urbane, luxusnější verzi spíše sportovních G Watch R. Novinka Urbane LTE se nicméně liší mnohem více, než by název napovídal. Prakticky jde o úplně jiné hodinky. Mají odlišný vzhled (dle mého názoru povedenější) i vnitřnosti.

LG Watch Urbane LTE

Stejný je však displej. Dotykový, kruhový P-OLED s průměrem 1,3″ a rozlišením 320 × 320 px. Displej se umí rozsvítit při otočení ruky, jako kdybyste se chtěli podívat, kolik je hodin. Umí to i G Watch R a Watch Urbane. Neliší se ani použitým SoC, kterým je čtyřjádrovým Snapdragon 400. Tomu však sekunduje 1 GB RAM, dvojnásobek oproti obyčejné verzi Urbane. Čtyřgigové úložiště zůstává.

LG Watch Urbane LTE LG Watch Urbane LTE

Mají to v názvu, takže hodinky samozřejmě podporují LTE a obsahují i slot pro SIM kartu. O 2G nebo 3G sítích výrobce vůbec nemluví. LTE ale nebude sloužit jen jako datový modem, ale bude možné skrz něj přijímat nebo odesílat SMS, případně i volat přes VoLTE. To je technologie, která se v Česku rozšíří koncem roku. Hodinky fungují i v režimu vysílačky (pust to talk), ale tuto obstarožní funkci u nás podporuje jen O2.

Síťová výbava tím nekončí, Urbane LTE má také Wi-Fi, Bluetooth a NFC, což chce LTE využít také pro mobilní platby. Uvnitř dále najdete zadrátované devítiosé snímání pohybu (akcelerometr, gyroskop a kompas), nechybí ani GPS nebo snímač srdečního tepu. V těle se dále skrývá mikrofon, reproduktor a vibrační motorek.

Oproti Watch Urbane má LTE edice tři boční tlačítka, která mají urychlit přístup k funkcím. Horní slouží k rychlému nastavení (baterka, jas, hlasitost a sítě), prostřední spouští aplikace nebo ukazuje hodiny a spodní slouží jako tlačítko Zpět, při dlouhé podržení se vytočí předvolené číslo nebo někam zašle geopozice. LG použilo nadstandardní 700mAh akumulátor, o výdrži ale mluví jako o „dnech“, přesnější hodnotu neuvádí.

 

Výčet funkcí a senzorů dává tušit, že hodinky neběží na Androidu Wear, který zatím nedokáže obsloužit telefonní hovory apod. LG vsadilo na vlastní neznámý systém. Vydává se tedy cestou Samsungu, který rovněž vyrobil mobilohodinky Gear S s odlišným systémem (Tizenem).

Watch Urbane LTE jsou z kovu, budou ve stříbrné barvě a tělo je prachu- i voděodolné. Co zatím nevíme, je, kdy a za kolik se hodinky budou prodávat. Výrobce to pravděpodobně sdělí příští týden na veletrhu MWC.

  LG Watch Urbane LG Watch Urbane LTE
tvar kulaté kulaté
systém Android Wear LG Wearable Platform
displej 1,3″, 320 × 320 px, P-OLED
SoC Snapdragon 400 (4× 1,2 GHz)
RAM 512 MB 1 GB
úložiště 4 GB
připojení Bluetooth 4.0 Wi-Fi 802.11b/g/n, NFC, LTE
mikrofon ano ano
akcelerometr ano ano
gyroskop ano ano
kompas ano ano
měřič tepu ano ano
barometr ano ano
GPS ne ano
odolnost IP67 IP67
akumulátor 410 mAh 700 mAh
napájení kolébka kolébka
rozměry 45,5 × 52,2 × 10,9 mm ?
hmotnost ? ?
pásek vyměnitelný, 22 mm ?

Zdroj: LG

Ohodnoťte tento článek!