S křížkem po funuse? Alcatel u nás začal prodávat špičkový smartphone s Windows 10 Mobile

6
Alcatel Idol 4S s Windows 10 Mobile
Alcatel Idol 4S s Windows 10 Mobile

V Česku se začal prodávat telefon Alcatel Idol 4 Pro, který firma představila letos v březnu. Spolu s HP Elite X3 jde o nejvýkonnější mobil se systémem Windows 10 Mobile. Hardwarově se totiž zakládá na rychlém Snapdragonu 820 doplněném o 4 GB RAM a 64 GB flash paměti (nechybí ani čtečka microSD karet). V tuzemských obchode se objevila černá verze se zlatým rámečkem za 15 000 Kč.

Idol 4 Pro má kovový rámeček zlaté barvy, přední i zadní stranu kryje odolné sklo Dragontrail. Telefon dostal 5,5″ AMOLED displej s rozlišením 1080 × 1920 px.

Do telefonu o rozměrech 153,9 × 75,4 × 6,9 mm a hmotnosti 152 gramů se vešel 3000mAh akumulátor, stereo reproduktory, čtečka otisků, zadní 21Mpx a přední 8Mpx foťák. Idol samozřejmě podporuje LTE, Wi-Fi 802.11ac i Bluetooth 4.1. Na těle najdeme 3,5mm jack i USB-C. K němu lze připojit také dok pro desktopový režim Continuum. Dokovací stanici (replikátor portů) bohužel výrobce nepřibaluje.

Ještě před rokem by podobný telefon byl trhák. Dnes ale s takovou cenovkou nezaujme ani z toho důvodu, že budoucnost platformy Windows 10 Mobile je nejistá. Microsoft už systém pouze opravuje, ale nedopřává mu nové funkce. Místo něj zřejmě přijde plnotučný Windows 10.

Ohodnoťte tento článek!

6 KOMENTÁŘE

  1. Microsoft potřebuje nějaké nové telefony aby si udržel klientelu, než (jestli) přijde s telefonem s plnohodnotným Windows.
    Alcatel rozhodně, má šanci pár telefonů prodat, protože jediná aktuálně prodávaná konkurence je HP Elite x3 za cenu o čtvrtinu vyšší, takže své zákazníky které nemají náhradu za Lumie si určitě najde.

    • Klientelu? Co vidím v mém okolí, kde mělo spousta lidí Lumie, tak valná většina přešla na iPhone / Andoid né kvůli nedostačujícímu HW, ale čím dál horšímu SW – jak po stránce funkčnosti, tak především kvůli nedostupnosti spousty aplikací.
      Takže podle mně, Alcatel nic nezachrání – zajisté si ho koupí pár skalních fanoušků, nebo uživatelů, kteří ani netuší co to je operační systém, ale ti WM určitě nijak nepozvednou…