S mobilními Windows skončilo Rovio, pro dlaždice nevyjde ani Pokemon Go

0

Rovio patřilo k málu herních studií, která své hry vydávala také pro mobilní Windows. Často se zpožděním, ale nakonec jste si Angry Birds, Bad Piggies nebo Amazing Alex zahráli. To se počítá. Současná stav je nicméně konečný, protože studio se rozhodlo ukončit další aktivity spojené jednak s podporu mobilních Windows, jednak s osobními počítači.

Roviu očividně neučarovala ani univerzální platforma Windows 10, jež umožňuje snadné zprovoznění aplikace na různých typech zařízení. Windows tak schytal další ránu, zatímco se potýká s odlivem aplikací, byť se aspoň občas najde opačný příklad. Aktuálně již ani nejsou dostupné verze her pro počítače, které byly dříve vydány. Rovio se bude soustředit jen na mobilní platformy.

Angry Birds Seasons pro Windows Phone 8
Další Angry Birds pro mobilní Windows už nevyjdou (Ilustrační foto)

A z těch se nepřekvapivě bude nadále soustředit pouze na iOS a Android. K tomu mohu dodat, že stávající tituly se aspoň nadále nachází ve Windows Storu. Štěstí se na Windows 10 Mobile neusměje bohužel ani v případě aktuálního hitu Pokemon Go. Vydavatel verzi hry pro mobilní Windows aktuálně neplánuje.

Zdroj: Windows Central 1 | 2

S mobilními Windows skončilo Rovio, pro dlaždice nevyjde ani Pokemon Go

Ohodnoťte tento článek!

Sdílejte