Rádi byste utekli ze zajetí sítí a elektroniky? Vadí vám, že vám telefon pořád něco připomíná a někdo se s vámi různými formami neustále zkouší spojit? Osobně bych vám doporučil přehodnotit přítomnost v různých sítích, vypnout notifikace nekritických aplikací atp.

Pokud na to nemáte nervy, můžete podpořit projekt NoPhone na Kickstarteru. Idea spočívá v tom, že dostanete předmět tvarově a velikostně podobný smartphonu. Ovšem, že tento kus materiálu neobsahuje žádnou elektroniku, takže ho u sebe budete nosit pouze pro pocit.

 

Že by pomůcka pro odvykání ze závislosti na smartphonu? Rozhodně to tak vypadá. Cihlu můžete držet v ruce a pociťovat účinky placeba. K nejlepším vlastnostem NoPhone patří vodotěsnost, opravdu dlouhá životnost a konec problémů s výdrží. Jeden kousek poštou obdržíte, když projekt podpoří 12 dolary.

K tomu si připočítejte ještě 5 dolarů za poštovné. V přepočtu vás výstřelek vyjde na nějaké čtyři stovky. Za 18 dolarů dostanete k NoPhone ještě nálepku, která slouží jako zrcátko. To je zdravější alternativa k selfies. S dodáním autoři počítají na prosinec.

NoPhone
NoPhone | Foto: The NoPhone Team

Ohodnoťte tento článek!