S novým režimem čtení lze ve Feedly články procházet elegantně a přehledně

0

Feedly nás v posledních dnech zásobuje příjemnými novinkami. Po doplňku pro Chrome, který vám usnadní sdílení a přidávání webů do čtečky, přichází nový způsob čtení článků. Pohled se nazývá slider a články vám ve vybraných stylech zobrazení přehledu článků po klepnutí otevře v elegantním panelu, jenž částečně překrývá obsah čtečky.

Prohlížíte články plně rozbalené? Tento styl zobrazení zůstává stejný, vám tedy nebude novinka k užitku. Platí spíš jako způsob, jak otevřít větší náhled, když např. procházíte příspěvky v zobrazení karet nebo pouhých titulků. Bohužel se v panelu nenačte plná podoba příspěvku, normálně uvidíte jen to, co web skrze RSS posílá.

 

Což logicky nebývají pokaždé kompletní články, ale jen ústřižky. Proto se vám sice ve Feedly otevře pěkné podokno, ale kromě efektnosti mnoho užitku nevidím. Leda byste si u odběrů nastavili zobrazení titulků. V panelu se snadno přepínáte mezi články. Holdujete-li klávesnicím, využijete zkratky „j“ a „k“.

V tomto formátu se nyní zobrazují také zdroje, které Feedly poskytuje pro inspiraci. Pokud přidáváte nějaký ručně, pomocí adresy, nic se pro vás nemění. Pokud budete volit z katalogu, dostanete šanci se zdrojem seznámit. Myslím, že to smysl dává. Otevřete-li ve zdroji článek, panely se na sebe začnou vrstvit.

Pokud se vám články stále otevírají starým známým způsobem, chce to vyčistit vyrovnávací paměť prohlížeče. (Poslouží klávesová zkratka Ctrl+R.) Kompletně vypnout nový způsob prohlížení obsahu nelze, ale můžete jej pouze omezit buď na zobrazení titulků, nebo na karetní a časopisové styly zobrazení. Zájemci nechť zamíří na feedly.com.

Zdroj: Building Feedly

Ohodnoťte tento článek!