S Pumpdroidem ušetříte za pohonné hmoty. Tankovat s rozumem se vyplatí

0

Stáhněte si PumpdroidJezdíte autem a rádi byste ušetřili nějakou tu korunu za pohonné hmoty? Kromě ekonomické jízdy můžete k lepšímu výsledku přispět také správným výběrem čerpací stanice. V rámci jednoho regionu můžete na jedné nádrži ušetřit i několik desetikorun, v některých případech až stokorun.

Jak ale najít tu nejlevější „benzínku“ v okolí? S aplikací Pumpdroid od vývojářského studia Urbandroid snadno a rychle. Autoři se na webu www.pumpdroid.com chlubí přístupem k největší databázi cen benzínu v Česku s průběžně aktualizovanými daty. Z vlastních zkušeností můžeme potvrdit, že konkurenční aplikace (například Waze) obvykle častěji poskytují zastaralá data.

Tankujte levněji

Uživatelské prostředí se skládá ze tří záložek v horní části okna a pěti tlačítek ve spodní nástrojové liště. Zbytek obrazovky vyplňuje seznam čerpacích stanic.  Jako první ale doporučujeme vstoupit do nastavení, do kterého se dostanete přes tlačítko s ikonou klíče.

Zde si vyberete způsob řazení seznamu (podle vzdálenosti, nebo ceny), typ paliva (ve výchozím stavu je to natural 95, takže „nafťáci“ budou muset přepnout na diesel) a některé další parametry.

Uživatelské prostředí apliaceMožnosti nastavení

V sekci Okolí zvolíte, zda chcete zobrazovat nejbližších 5, 10, nebo 20 čerpacích stanic, nebo jestli má Pumpdroid nabídnout „čerpačky“ v okolí 5/10/20 kilometrů vzdušnou čarou. Preferujete-li jednu nebo několik konkrétních značek čerpacích stanic, označíte je v sekci Provozovatel.

Poté se vrátíte zpět na úvodní obrazovku, kde se načte seznam přesně podle vašich požadavků. Klepnutím na položku seznamu vyvoláte nabídku, obsahující čtyři funkce:

  • Změň cenu – jestliže přijedete načerpat palivo, nebo třeba jen projíždíte kolem benzínky, můžete se sami podílet na aktualizaci dat. Stačí zadat a odeslat aktuální cenu, která se následně promítne všem ostatním uživatelům Pumpdroidu.
  • Info/Změna – v této sekci jsou připraveny údaje, jako je adresa, poznámka, nabízená paliva, otevírací doba a GPS souřadnice. V případě, že je některá z informací chybná, lze přímo z programu požádat o opravu.
  • Navigace – vyvolá nabídku aplikací, které vás navedou k vybrané čerpací stanici.
  • Přidat do oblíbených – jestliže některé benzínky chcete zobrazovat v samostatné sekci Oblíbené, stačí je označit hvězdou.

Stanice na mapě

Tlačítkem s mapou v levém dolním rohu přepnete pohled ze seznamu na mapu, kde jsou vyznačeny skutečné pozice stanic. Kromě loga (je-li k dispozici) je u každé zobrazena také cena. Druhé tlačítko zleva poskytuje pohled na historický vývoj průměrné ceny vybrané pohonné hmoty za poslední měsíc ve formě grafu.

Nabídka k pumpěZobrazení v mapě

Prostřední tlačítko s klíčem slouží ke vstupu do nastavení, které jsme si probrali na začátku článku. Předposlední s ikonou rotujících šipek provede aktualizaci dat, tedy stáhne z internetové databáze nejnovější ceny, případně aktualizuje další informace.

Přes kontextovou nabídku pod posledním tlačítkem přidáte chybějící pumpu – zadávat budete adresu, poznámku, otevírací dobu, nabízená paliva a GPS souřadnice. Sekce Info pak zobrazuje počet pump v databázi (v době vzniku tohoto článku 3213), datum instalace, verzi, aktuální polohu, datum a čas posledních aktualizací cen a pump.

 

Jestliže vyrážíte na cestu napříč naším státem a rádi byste natankovali levně, bude se vám hodit poslední oddíl, na který jsme se ještě nedívali – Trasa. Stačí zadat start a cíl cesty, případně průjezdní bod. Volitelně je možné vymínit si striktně neplacené úseky. Pumpdroid poté nabídne seznam všech čerpacích stanic po cestě.

Ušetříte

Například na trase Ostrava – Praha se nejvíce vyplatí natankovat v Prostějově, zatímco přímo na dálnici jsou ceny o více než pět korun na litr vyšší. I v tomto případě funguje přepínání mezi režimem seznamu a mapy. Celkově hodnotíme Pumpdroid jako velmi užitečného pomocníka všech řidičů, kterým není jedno, kolik zaplatí za plnou nádrž.

Rozdíl v ceně totiž může jít do stokorun, které lze investovat do něčeho jiného. Je velmi milým překvapením, že takto přínosný program nabízejí jeho autoři úplně zadarmo. Instalaci Pumpdroidu lze tedy jen doporučit.

K naprosté dokonalosti by pomohly častější aktualizace cen na menších čerpacích stanicích, které jsou závislé na uživatelské komunitě. Pumpdroid si stáhlo více než sto tisíc uživatelů a její hodnocení v Obchodě Play je velmi vysoké – 4,5 z maximálních 5,0 možných.

Ohodnoťte tento článek!