S Remote Desktop od Microsoftu lze ovládat počítač už i z Windows Phone

0

Vzdálená plocha na mobilních zařízeních není zrovna tabu. Leda tak v otázce, zda vzdálený přístup z malé obrazovky má nějaký význam. Své řešení už představilo několik výrobců, včetně velikánů Google a Microsoft. První jmenovaný navíc oponu roztáhl zrovna před pár dny, přičemž nepřekvapivě využil prohlížeč Chrome. Ovšem, že s ním ovládnete celá Windows. Podobně Microsoft před zhruba půl rokem uvedl Remote Desktop pro Android, iOS a OS X.

Tip: Google vydal aplikaci pro Android, se kterou ovládnete vzdálený počítač

Nyní produkt doplňuje podporu pro Windows Phone. Oproti zmíněnému čerstvému řešení od Googlu má Microsoft navrch v tom, že nevyžaduje dodatečný software. Stačí vám pouze operační systém, jenž podporu vzdálené plochy obsahuje v základní výbavě. Aplikaci Microsoft Remote Desktop Preview seženete bezplatně ve Windows Phone Store. Zatím je k dispozici v angličtině a pouze pro Windows Phone 8.1.

 

Většina uživatelů dlaždic si proto aplikaci neosahá. Když se přihlásíte ke vzdálené ploše, počítač se uzamkne. Vedle obrazu se do mobilního zařízení přesměruje rovněž zvuk. Tuto funkci ale můžete vypnout. Podobně smíte prohodit tlačítka myší, čímž změníte styl ovládání prostřednictvím dotykové obrazovky.

via Neowin

Ohodnoťte tento článek!