S tímhle speciálním nátěrem už nikdy mobil v pivu neutopíte!

0

Společnost Daikin Technologies vyvíjí speciální nátěr, který své uplatnění najde především v drobné elektronice, jako jsou mobilní telefony, tablety apod. Pokud tímto nátěrem ošetříte veškeré obvody v zařízení, získá „superschopnost“ – bude voděodolné.

 

Nanesení tohoto nátěru není nikterak složité. Zkrátka vezmete základní desku, ponoříte je do tohoto speciálního přípravku a necháte oschnout (stačí jedna minuta při pokojové teplotě). Na zařízení pak zůstane velice tenká vrstva (údajně mezi 0,1 – 1 mikronem) a voda a vlhkost už zařízení neublíží.

Díky takto slabému nátěru nevznikají problémy s velikostí zdířek (USB, jack pro sluchátka). Jak sám výrobce udává, přípravek není určen pro hloubkové potápěče, snaží se pouze pozvednout standard voděodolnosti ve všech odvětvích. Mobil by ale pád do kaluže, záchodové mísy či zlatavého moku měl bez problému přežít.

Daikin Technologies předpokládá, že by se svým objevem měl přijít na trh již koncem letošního roku (předpokládám, že ještě nějaký čas potřebuje na získání potřebných atestů). Pak již záleží jen na výrobcích elektroniky, zda svá zařízení tímto lakem opatří.

Na samotný závěr nabízím ke zhlédnutí video s praktickými ukázkami využití:

Zdroj: Diginfo.tv 

Ohodnoťte tento článek!