S Western Digital do oblak – WD představilo produkty MyCloud

0

Přijali jsme pozvání na setkání zástupců společnosti WD s novináři. A jelikož se mělo mluvit výhradně o cloudových službách a technologiích, těžko byste hledali lepší místo, než Televizní věž na Žižkově. Pokud jste tam nikdy nebyli, rychle to napravte, je opravdu na co koukat.

Téma bylo jasně dané – produktová řada Western Digital My Cloud a její dva noví zástupci. Začalo se pěkně zeširoka, probrali jsme výhody a nevýhody cloudu, aktuální roztříštěnost dat mezi několik zařízení a jejich nedostupnost v libovolném okamžiku.

WD MyCloud a MyCloud EX4

 WD MyCloud a MyCloud EX4 WD MyCloud a MyCloud EX4 

Dále došlo na teoretickou debatu o veřejném a osobním cloudu. Je pravdou, že využívání veřejného cloudu je pro mnoho zákazníků (nejen z řad firem) problém, a to hned z několika důvodů – nemožnost kontrolovat hardware ani řídící software, nemůžete omezit přístup poskytovateli řešení apod. Personální cloud tyto problémy do značné míry řeší. Dovolím si vypíchnout jeden zajímavý slide:

WD MyCloud a MyCloud EX4
WD MyCloud a MyCloud EX4

Pojďme se ale konečně podívat na konkrétní zařízení. Domácí uživatele se bude WD snažit ohromit jednodiskovou verzí WD My Cloud. Ten bude dodáván ve třech variantách – 2, 3, a 4TB. Celkovou kapacitu bude možné rozšířit pomocí USB portu, jež splňuje specifikace USB 3.0. Gigabitový Ethernet je dnes samozřejmostí.

WD MyCloud a MyCloud EX4
WD My Cloud

Pro ty, co očekávají od zařízení něco více, tu bude WD My Cloud EX4. O něm se již rozepsal kolega František Urban ve své aktualitě. Tedy jen v rychlosti – 4 disky v hotswap modulech, dvojice portů Ethernet a USB 3.0 a dokonce došlo i na zdvojené napájení (řešeno dvěma externími adaptéry). Disky se neinstalují do žádných modulů, prostě se jen vloží do připraveného otvoru.

Čtyřdisková verze bude dostupná v kapacitách 8, 12 a 16 TB, nebo zcela bez disků. Na akci zazněla zajímavá informace – v případě, že osazené disky budou z edice WD Red, poběží ventilátor úložiště na nižší otáčky. S červenými disky by prý údajně měla být i prodloužená záruka (na tři roky).

WD MyCloud a MyCloud EX4WD MyCloud a MyCloud EX4

Přestože se jedná o zařízení primárně zaměřená na poskytování cloudových služeb, nic vám samozřejmě nebrání v provozování zařízení coby tradičního síťového úložiště. Pokud vás zajímají rozšířené možnosti práce, věřte, že WD poskytuje pro úložiště instalovatelné moduly. Těch je aktuálně 12. Více informací přineseme v chystané recenzi.

WD MyCloud a MyCloud EX4 WD MyCloud a MyCloud EX4 WD MyCloud a MyCloud EX4 WD MyCloud a MyCloud EX4  WD MyCloud a MyCloud EX4 WD MyCloud a MyCloud EX4 WD MyCloud a MyCloud EX4 WD MyCloud a MyCloud EX4 WD MyCloud a MyCloud EX4 WD MyCloud a MyCloud EX4 WD MyCloud a MyCloud EX4 WD MyCloud a MyCloud EX4 WD MyCloud a MyCloud EX4 WD MyCloud a MyCloud EX4 WD MyCloud a MyCloud EX4 WD MyCloud a MyCloud EX4 WD MyCloud a MyCloud EX4 WD MyCloud a MyCloud EX4 WD MyCloud a MyCloud EX4 WD MyCloud a MyCloud EX4 WD MyCloud a MyCloud EX4 WD MyCloud a MyCloud EX4

Ohodnoťte tento článek!