Samsung prodlouží životnost starších televizorů pomocí kitu. Ne v Česku

0

Samsung pro některé trhy uvolnil zařízení nazvané 2018 Evolution Kit. Jde o upgrade stávajících televizorů a prodloužení jejich morální životnosti. Zařízení se jmenuje SEK-4500 a obsahuje aktuální verzi Smart Hubu, operačního systému Tizen s podporou zrcadlení obrazu z/na smartphone i nový tuner. Dostanete jej spolu s novým jednoduchým dálkovým ovládáním One Remote.

Uvnitř je čtyřjádrový procesor, dá se předpokládat, že nějaký MediaTek. Samsung ani jiní výrobci konkrétní procesor pohánějící jejich Smart TV neuvádějí, ale často bývá pro levné i drahé modely televizorů stejný. Silnější pak dostává až další generace a to je právě ten upgrade. SEK-4500 k televizoru připojíte přes HDMI, jde tak vlastně o sofistikovanější set-top-box.

Aktuálně se tato možnost upgradu televizorů týká zákazníků ve Španělsku, Norsku, Dánsku a Finsku. SEK-4500 je kompatibilní jen s některými televizory z let 2012 až 2015 a přijde na 299 euro.

no-feature-evolution-kit-sek-4500-117862078

Něco podobného má nyní u nejvyšších řad QLED, kde celá elektronika se nachází v samostatném boxu připojeném přes jediný tenký kabel. Nejde už o externí zařízení ve smyslu, že byste museli přepínat zdroj signálu a u vlajkové lodi (8K televizor) vám jej dokonce zdarma vymění za novější, jakmile bude dostupná nová specifikace HDMI 2.1. Samsung ovšem neplánuje, že byste si výměnou boxu mohli sami oživit televizor, tohle má být jednorázová akce pouze pro jeden model.

Samsung již před lety nabízel Evolution Kit, malou krabičku s konektorem pasujícím přímo do svého protějšku na zadní straně televizoru. Na tehdejším CESu se chlubil, že díky tomuto doplňku máte každý rok vlastně „novou televizi“. Jeho podporu ale po nějaké době ukončil. Nový kit je tak vlastně i reakcí na stížnosti některých zákazníků.

Samsung prodlouží životnost starších televizorů pomocí kitu. Ne v Česku
Ohodnoťte tento článek!
4.8 (96.36%) 11 hlasů