Do Česka přichází druhý 8K televizor. Stojí přes půl milionu

4
Samsung Q9S 8K TV
Samsung Q9S

Největší český e-shop začal prodávat další 8K TV. Po novince Sharpu Aquos LC-70X500 za 280 000 Kč se v nabídce Alzy objevil 85palcový macek Samsung Q9S, který stojí skoro dvakrát tolik. Obchod si účtuje 530 000 Kč. Zboží není skladem, ale na objednávku do 10 dnů.

O televizoru stále téměř nic nevíme, výrobce ani obchod ještě na webu podrobnosti nemají. Samsung jej předvedl už v březnu na newyorské akci spolu s dalšími novinkami pro rok 2018, kde ale kromě úhlopříčky a toho, že jde o model s panelem LCD a QLED podsvícením, ukázal pouze jedinou fotku.

K tomu ještě slíbil, že díky umělé inteligenci nabídne špičkový upscaling obrazu i z horších zdrojů. Ten bude potřeba, protože moc nativního obsahu v rozlišení 7680 × 4320 px nenajdete. V Česku je velkou raritou i 4K.

PS: Ani půl milionu není rekordní cena. Stopalcový televizor od Sony stojí rovnou dva miliony.

Do Česka přichází druhý 8K televizor. Stojí přes půl milionu
Ohodnoťte tento článek!
3.5 (70%) 8 hlasů

4 KOMENTÁŘE

  1. A k čemu je to dobré? Maximálně jako ukázka „já na to mám“ a honění ega, ale praktické využití je opravdu nulové. Nativní obsah v podstatě není, na upscalink se fakt spoléhat nedá a použít tuto TV jako monitor, když dnešní grafiky nezvládají pořádně ani 4k taky není moc reálné…

  2. Do Česka přichází druhý 8K televizor. Stojí přes půl milionu.
    ———————————————————————————————-

    Výborné nasledování těch REKLAM !!! Tedy k Hovnu !!!

    Raději těch půl milionu smysluplně využít rozumněji !