Samsung 9 Series – ultratenký hliník už i v 11,6″ verzi

0

Samsung 9 Series znáte asi jako ultratenký 13,3″ model s ULV dvoujádrem rodiny Sandy Bridge a tedy docela slušným hardwarem v neuvěřitelně tenkém těle. Samsung nyní představuje i 11,6″ verzi tohoto notebooku, opět s tloušťkou kolem pouhých 16 mm.

Menší, leč docela nepříjemnou změnou, je osazení starého procesoru Intel Core i3-380UM, dvoujádra Westmere na 1,33 GHz. Zdroj i prodejci, kteří mají notebook zalistovaný, uvádí, že grafickou kartou je Intel HD Graphics 3000, to ovšem není možné, procesor i3-380UM nese řádně zpomalený čip HD Graphics 200. To je poměrně velká škoda, pokud není chyba v parametrech na stránkách, rozhodl se Samsung osadit žravější a pomalejší procesor než u 13,3″ modelu, zřejmě kvůli úspoře nákladů.

Procesor má k dispozici 2 GB pamětí DDR3 a coby datové úložiště je tu 64GB SSD. Notebook nese 11,6″ obrazovku s rozlišením 1366 × 768 px a chlubí se vysokou intenzitou podsvícení. Vestavěný čtyřčlánkový akumulátor notebook vydrží pohánět až vysokých 7 h. Šasi je vyvedeno z kartáčované slitiny hliníku, kterou Samsung nazývá duralumin.

  

Klávesnice notebooku je podsvícená, touchpad je pochopitelně multidotykový. Displej můžete připojit na port micro-HDMI nebo na Intel Wireless Display. Kromě Wi-Fi je tu i modem pro WiMAX, nechybí ani Ethernet nebo Bluetooth 3.0. Z konektorů jsou tu dále dva USB 2.0 a jeden USB 3.0, mechanika samozřejmě chybí, ale je tu slot na microSD karty. Nad displejem najdete 1,3Mpx webkameru a notebook nese dva 1,5W stereo-reproduktory.

  

Notebook se v USA s tříletou zárukou prodává za $1159, v přepočtu 25 tis. Kč vč. DPH. Je škoda, že Samsung neosadil rychlejší a úspornější procesor Sandy Bridge, faktem ale je, že je tu zase jedna konkurence pro menší MacBook Air.

Zdroj: Laptoping

Ohodnoťte tento článek!