Takhle si Samsung představuje domácího robota budoucnosti

0

Že roboti budou všude kolem nás, asi nikdo nepochybuje. Ale nemusí mít podobu všehoschopných humanoidů jako ve filmu Já, robot, ale může jí o mnohem jednodušší a menší zařízení. Samsung na CESu představil prototyp Ballie, který vypadá jako kříženec tenisáku a robůtka BB-8 z nových Star Wars. Prakticky jde o zhmotnělého chytrého asistenta Bixbyho, který se může pohybovat všude po domě, snímat okolí kamerkou, poslouchat mikrofonem a mluvit reproduktorem. Zkrátka noční můra všech paranoiků.

Odhlednéme-li ale od možných bezpečnostních rizik, Ballie může být praktický a hlavně levnější a jednodušší na výrobu než robot, který zvládne všechno. Domácí asistenti se totiž na západě již rozmohli díky chytrých reproduktorům či uším v mobilech nebo hodinkách. Ballie může s uživatelem cestovat všude po domě, kamerou sledovat potenciální zloděje či jiné podivné zdroje hluku. Či jak ukazuje Samsung, dokáže úkolovat jiné jednoúčelové roboty. Ballie objeví svinčík a vyšle na místo vysavač.

Hlavními nepřáteli Ballieho budou schody, prahy, děti a hlavně psi. Je paradoxní, že zrovna tyhle domácí mazlíčky si Samsung vybral do promo videa, kde Ballie po psovi uklízí nepořádek, a ještě mu dělá společnost při spaní. V reálu by robot nejspíš skončil rozžvýkaný dřív, než by řekl křemíkové nebe. Ale třeba i pro tyhle případy bude mít Samsung nějakou technologickou vychytávku.

Zdroj: Samsung

Takhle si Samsung představuje domácího robota budoucnosti
Ohodnoťte tento článek!
3.9 (77.14%) 7 hlasů