Budoucnost televizorů? Samsung chystá první zcela bezrámečkovou QLED TV

1
Samsung Q900T zero bezel tv 2
Samsung Q900T zero bezel tv 2

Podle německého magazínu 4KFilme.de chystá Samsung vůbec první televizor s nulovým rámečkem okolo displeje. Představí jej prý již za pár dní na CESu, půjde o 8K QLED a model označený Q900T či Q950T.

Samsung si před dvěma měsíci nechal zaregistrovat ochrannou známku „Zero Bezel TV“ a informaci potvrdil i zdroj přímo z vývojového týmu. Unikly i připravené produktové fotografie, možná i cíleně, neboť na webu Samsungu pořád jsou.

Samsung před rokem zabodoval 8K televizorem s velmi kvalitním upscalingem a nulovými rámečky by svou vlajkovou loď mohl posunout na nový level. Trošku paradoxně v poslední době propaguje i televizor The Frame, kde je naopak široký rámeček důležitým prvkem designu. Ale jde v podstatě o jiný typ produktu.

Samsung Q900T zero bezel tv
Samsung Q900T zero bezel tv

Při pohledu zblízka opravdu nejsou patrné žádné rámečky, alespoň na bocích a horní straně. Spodní rámeček zde pořád nějaký je. Narozdíl od smartphonů, které by při absenci rámečků nebylo za co držet, to u televizorů překáží jen při rozbalování a instalaci. Nulový rámeček je ale možný díky tomu, že jde o LCD. V případě OLEDu by neměl jak fungovat pixel shifting. Pokud se spekulace potvrdí, tak první televizor s nulovými rámečky uvidíme naživo už za pár dnů.

Budoucnost televizorů? Samsung chystá první zcela bezrámečkovou QLED TV
Ohodnoťte tento článek!
3.9 (78.89%) 18 hlasů

1 komentář