Samsung: celá rodina ve 3D

0

Televizory připravené pro stereoskopický obraz na letošním Febiofestu ukazoval už Panasonic. Jihokorejský Samsung má ale pro český trh připravenu celou rodinu 3D produktů. Stěžejními jsou samozřejmě televizory (plazmy, LCD, i modely s LED podsvícením), které se chlubí procesorem konvertujícím 2D obraz na 3D. Iluze prostoru jistě nebude tak dobrá jako nativní formát, ale při vhodném vstupním obrazu by mělo být možné pomocí kouzel s hloubkou ostrosti dosáhnout slušných výsledků. Uvěříme, až uvidíme v reálu. Pokud vás neosloví 3D, možná se o to postará propojení se sítí – např. integrovaný Skype klient, ke kterému je možné připojit i webkameru.

Vlajkovou lodí Samsungu je série LED TV C9000. Díky použitému LED podsvícení se podařilo udržet štíhlou linii (prý pouze 4 mm široká obrazovka). Dnes už tuctovou variaci lesklé černé „Piano black“ nahradili Korejci kartáčovaným kovem, jak jej známe třeba z řady mobilů Soul stejného výrobce. Originální je také dálkový ovladač, v podstatě velký dotykový displej, který mj. umí také zobrazit video.

V nabídce však budou i „slabší“ televizory, Blu-ray přehávač samostatně i jako součást domácího kina a také aktivní zatmívací shutter brýle, bez nichž 3D nebude fungovat. Produkty by měly být dostupné během letošního léta.

Zdroj: Tisková zpráva

Ohodnoťte tento článek!