Samsung Central Station C23A750X: bezdrátový monitor a dokovací stanice v jednom

0

23″ panel od Samsungu kombinuje bezdrátový přenos obrazu a dokovací stanici se všemi důležitými porty. Je vhodný pro ty, kdo často vedle svého počítače odkládají notebook a nechtějí neustále přepojovat kabely. Počítač tak můžete mít připojený pomocí HDMI a ke spárování s notebookem vám postačí bezdrátový adaptér do USB portu. Malý vysílač dokáže na vzdálenost jednoho metru přenášet obraz v rozlišení Full HD (1920 × 1080 bodů). Doporučuji se podívat na šestiminutovou videorecenzi, kde je vše názorně předvedeno včetně spárování a ztráty signálu.


Samsung se chlubí, že díky úsporným režimům přechází monitor při nečinnosti do úsporného režimu a při běžném provozu si neřekne o více než 35 W. Pokud jste naivně doufali, že monitor obsahuje panel cPVA, budete zklamáni. Jde o obyčejný TN s LED podsvícením, odezvou 2 ms, jasem 250 cd/m2 a statickým kontrastem v přímém pohledu 1000:1. Naštěstí Samsung upustil od takových „úletů“ jako je lesklá povrchová úprava.

Dostupnost na českém a slovenském trhu je plnánována během několika týdnů. Doporučená koncová cena činí
12 395 Kč / 508 € včetně DPH. Nutno však podotknout, že podle vyhledávače Heuréka.cz je cena o více než tři tisíce korun nižší.

Zdroj: CNET

Samsung Central Station C23A750X: bezdrátový monitor a dokovací stanice v jednom

Ohodnoťte tento článek!