Samsung chce údajně prodat byznys s počítači. Zájem má Lenovo [drby]

0

Trh s počítači se neustále zmenšuje a tento trend bude ještě nějakou dobu trvat. Někteří už proto začali své snahy v této oblasti více či méně vzdávat, jedná se např. o Sony nebo Samsung. (Na trhu se samozřejmě nedokáží udržet ani všichni výrobci komponent.) Právě o Samsungu nyní koluje nepotvrzená informace, že se chystá skončit s počítači úplně a nadobro.

Jihokorejský zdroj The Bell tvrdí, že Samsung o odprodeji své počítačové divize diskutuje s Lenovem. Lenovo je již nějaký ten pátek největší dodavatel počítačů globálně. Ve druhém čtvrtletí tohoto roku bylo prodáno nejméně počítačů od roku 2007, a čínský výrobce patří k mála subjektům, kterým se na trhu celkem daří.

Samsung Series 9
Samsung vyráběl mj. krásné luxusní laptopy, z Evropy se však stáhl již před dvěma roky (Ilustrační foto)

Samsung se chce zaměřit na perspektivnější trhy, což příliš nepřekvapí. Jak jsem uvedl, není sám. V září navíc oznámil, že prodává byznys s tiskárnami rivalovi jménem HP. Naopak investuje do zvuku, který jej dostane do automobilů. Kolik by mohla Lenovo případná akvizice počítačové divize Samsungu stát? The Bell odhaduje, že by čínská firma musela zaplatit kolem 850 milionů dolarů. Vyjednávání prý probíhají již několik měsíců.

Zdroj cituje jednoho bývalého zaměstnance, který patřil k managementu Samsungu. Tvrdí, že vzhledem k tomu, jak byly divize s tiskárnami a počítači propojené, nepřekvapuje ho, že se po odprodeji tiskáren chce Samsung vzdát také počítačů. Lenovo by nákupem posílilo svou pozici na trhu.

Zdroj: The Bell via Neowin | Investor

Samsung chce údajně prodat byznys s počítači. Zájem má Lenovo [drby]

Ohodnoťte tento článek!