Samsung chce vidět iPhone 5 a iPad 3, aby se vyhnul další žalobě kvůli kopírování

0

Mezi Samsungem a Applem to vře. Apple žaluje svého soka a zároveň partnera kvůli kopírování designu, hned nato reagoval Samsung protižalobou z důvodu porušování patentů.

Minulý týden Apple požádal soud, aby se právníci cupertinské společnosti mohli podívat na oznámené, ale dosud nevydané produkty (resp. předprodukční vzorky) Samsungu: Galaxy Tab 10.1 (a 8.9), Galaxy S II, Infuse 4G a Droid Charge, tedy všechny nové dvoujádrové smartphony a tablety. To aby mohli zkontrolovat, jak je to s kopírováním designu a třeba dalších patentů.

Žádost Samsungu

Samsung následně reagoval stejnou žádostí, aby mu Apple ukázal současné vzorky další generace iPhonu a iPadu. Také by je zkontrolovali pouze právníci, nikoliv samotný Samsung. Avšak Apple dopředu všechny informace tají a oznámení těchto produktů je vždy definitivní a jediné, nikoliv postupné jako u Samsungu. Apple ví, jak budou nová zařízení Samsungu vypadat, protože Jihokorejci je už představili. Kdežto u samotného Applu nikdo netuší, kdy je vydá, jak budou vypadat nebo co budou umět. Samsung se opírá pouze o předchozí „zkušenosti a tradice“ Applu.

Samsung chce předejít tomu, že by jeho smartphony a iPhone 5 mohly přijít na trh ve stejnou dobu a zákazníci by mohli být zmatení jejich podobností. Chtít vidět dosud neviděný produkt je od Samsungu hodně troufalé. Velmi dobrý rozbor tématu věnovali na webu ThisIsMyNext.

Pokud náhodou soud přikývne, možná se někdy dočkáme absurdní situace, kdy průmyslová špionáž bude de facto schválená součást vývoje a výzkumu. Konkureční výrobci budou muset svý soupeřům ukázat, jak budou jejich zařízení vypadat, nebo je budou muset vydat v jednu chvíli. To aby se předešlo podobným sporům o tom, že někdo někoho kopíruje. Fuj.

Zdroj: ThisIsMyNext (via Engadget)

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

  1. omlouvam se ze tu nejsem registrovany ale mam dotaz, dnes sem si tyto brejle koupil a nejak se mi to nechce synchronizovat, nevite nekdo co je pricinou?? Grafiku mam nVidie GeForce GTS 250. dekuju predem za radu a odpoved