Samsung chystá odpověď na Sony. Jeho mobily budou točit video s 1000 snímky za sekundu

0
Samsung Galaxy S8 fotoaparát
Zdroj: Samsung

Korejská společnost chystá nový supersnímač pro smartphony, který technologicky dožene konkurenci od Sony. Podle listu ETNews začne v listopadu vyrábět obdobný fotosenzor s integrovanou pamětí typu DRAM, která bude sloužit k rychlému odečítání dat. Spousta obrazových informací se tak zpracuje ještě dřív, než se dostanou do čipsetu v mobilu. V praxi to znamená natáčení videa s až 1000 fps.

Sony tuto technologii vyvinulo jako první pro kompakty RX100 IV a RX10 II, letos představilo nový snímač i pro mobily. Prvním mobilem s podporou 1000 fps u HD videa se stala Xperia XZ Premium, tento měsíc byly na Ifě představeny telefony řady XZ1, které to zvládnou také.

https://www.youtube.com/watch?v=jOTwNWpLJtk

Ona vyrovnávací paměť je ale pořád příliš malá na to, abyste mohli vysokorychlostně točit dlouhé klipy. U Sony má kapacitu 128 MB a Xperie dokážou zaznamenat jen 0,18 sekundy reálného času. Při 960 fps roztažených na 30 fps jde však o 32× zpomalený záběr, který pak trvá 6 sekund.

Jestli to Samsung překoná, to zatím nevíme. Firma technologii ani oficiálně neoznámila. Prý se s ní ale počítá už do telefonu Galaxy S9, který by měl přijít začátkem jara.

Ohodnoťte tento článek!