Samsung chystá odpověď na Sony. Jeho mobily budou točit video s 1000 snímky za sekundu

0
Samsung Galaxy S8 fotoaparát

Korejská společnost chystá nový supersnímač pro smartphony, který technologicky dožene konkurenci od Sony. Podle listu ETNews začne v listopadu vyrábět obdobný fotosenzor s integrovanou pamětí typu DRAM, která bude sloužit k rychlému odečítání dat. Spousta obrazových informací se tak zpracuje ještě dřív, než se dostanou do čipsetu v mobilu. V praxi to znamená natáčení videa s až 1000 fps.

Sony tuto technologii vyvinulo jako první pro kompakty RX100 IV a RX10 II, letos představilo nový snímač i pro mobily. Prvním mobilem s podporou 1000 fps u HD videa se stala Xperia XZ Premium, tento měsíc byly na Ifě představeny telefony řady XZ1, které to zvládnou také.

Ona vyrovnávací paměť je ale pořád příliš malá na to, abyste mohli vysokorychlostně točit dlouhé klipy. U Sony má kapacitu 128 MB a Xperie dokážou zaznamenat jen 0,18 sekundy reálného času. Při 960 fps roztažených na 30 fps jde však o 32× zpomalený záběr, který pak trvá 6 sekund.

Jestli to Samsung překoná, to zatím nevíme. Firma technologii ani oficiálně neoznámila. Prý se s ní ale počítá už do telefonu Galaxy S9, který by měl přijít začátkem jara.

Samsung chystá odpověď na Sony. Jeho mobily budou točit video s 1000 snímky za sekundu

Ohodnoťte tento článek!