Samsung do Česka přiveze Gear S2. Dočkáme se během listopadu

0

Samsung do Česka přiveze své další chytré hodinky. Gear S2 se dostanou na tuzemský trh během první poloviny listopadu s cenou, která je ve srovnání s konkurencí mírně nadstandardní. Budou však k dispozici ve dvou verzích, které se budou lišit zpracováním a mírně také cenou.

Začnu ale společnými rysy. Oba modely nabízí kruhový ciferník tvořený AMOLED displejem s rozlišením 360 × 360 pixelů, a to v těle s tloušťkou 11,4 milimetru. Menší kuriozitou je opět sázka na vlastní systém v podobě Tizenu, který by si ale na rozdíl od starších verzí měl rozumět i s ostatními smartphony s Androidem a  nebude limitován jen zařízeními se značkou Samsung.

 

Co se týká hardwaru, uvnitř hodinek tepe procesor s taktem 1 GHz a hodinkám by mělo dostačovat i 512 MB operační paměti. Pro nabíjení slouží bezdrátová cívka a průměrná výdrž by se měla podle slibů Samsungu pohybovat mezi dvěma až třemi dny.

Jak jsem se už zmínil, Gear S2 si budou rozumět téměř se všemi Androidy. Respektive pro nainstalování požadovaného klienta potřebujete Android 4,4 nebo novější a 1,5 GB RAM. Z pohledu funkcí by nemělo existovat žádné zásadní omezení a počítá se i s instalací proprietárních aplikací do hodinek. Jediným limitem je placení pomocí NFC a Samsung Pay, což bude fungovat z pochopitelných důvodů jen s propojeným smartphone Samsung. To nás ale zatím stejně nemusí příliš trápit.

Oba modely budou dostupné v České republice v první polovině listopadu. Cena levnější sportovní verze byla stanovena na 8 999 korun českých. Elegantní varianta Classic bude o tisícovku dražší.

Ohodnoťte tento článek!