Samsung do hodinek Gear S3 integroval všechno. Dokonce i čas zobrazí [IFA]

0

Při zdokonalování hodinek nasadil korejský výrobce laťku hodně vysoko. To, co se vešlo do poměrně drobných a elegantních Gear S3, bere dech. Už předchozí generace byla povedená, prostoru pro inovace ale zůstalo spousta.

Samsung Gear S3 Classic a Frontier
Samsung Gear S3 Classic a Frontier  

Tak například displej. Gear S3 opět používají kruhový AMOLED panel s opsaným rozlišením 360 × 360 pixelů, ale tentokrát je o něco větší (průměr 1,3″ místo 1,2″). Používá odolnější ochranné sklo Gorilla Glass SR+ s vlastnosti safíru a na pohotovostní obrazovce nově zobrazí barevné ciferníky, aniž by se to projevilo na výdrži. U předchozí generace Samsung sliboval dva až tři dny, u „es trojky“ láká až na čtyři dny.

Samsung Gear S3 ClassicSamsung Gear S3 ClassicSamsung Gear S3 Classic
Samsung Gear S3 Classic 

V hodinkách najdeme dvoujádrový procesor Exynos 7270, 768 MB RAM a 4 GB ROM. O tu se podělí systém Tizen (2.3.2) a různé aplikace, kterých je dle Samsungu již 10 000. K ovládání slouží dvojice tlačítek, dotykový displej, ale především otočná luneta. Nově jí lze přijmout/zamítnout hovor nebo vypnout budík. Systém jinak podporuje vše, co byste od chytrých hodinek čekali.

Samsung Gear S3 FrontierSamsung Gear S3 FrontierSamsung Gear S3 Frontier
Samsung Gear S3 Frontier 

Funkce myslí na sportovce i manažery. Ke spárování je třeba libovolný telefon s Androidem 4.4+ a 1,5 GB RAM. Samsung ale stále ještě připravuje i podporu pro iPhony. Párování probíhá přes Bluetooth 4.2 a Wi-Fi 802.11b/g/n. Gear S3 obsahují i NFC, které slouží i pro placení přes Samsung Pay. U nás ale zatím emulace platebních karet nefunguje. Vtipné je, že Samsung přidal i emulaci karet s magnetickým páskem používaných hlavně v USA, tuto funkci měl dosud jen u špičkových mobilů.

 

Hodinky jsou pro přesné měření denní i noční aktivity vybaveny akcelerometrem, gyroskopem a snímače tepu. Sportovce potěší barometr, takže výpočty stoupání budou rovněž přesnější. Hodinky navíc konečně obsahují i přijímač GPS/Glonass, v terénu tak budou soběstačné i bez mobilu.

K mikrofonu nově přibyl i reproduktor, takže si s hodinkami rovnou zavoláte. Společným znakem obou modelů je tělo s oceli 316L. V něm najdeme 380mAh akumulátor, který se v kolébce nabíjí bezdrátově. Díky odolnosti ve stupni IP68 s nimi můžete i do vody.

Co dál? Hodinky přijdou ve dvou verzích.  

  • Gear S3 Classic jsou s jednodušším společenským vzhledem a výraznějšími tlačítky. Rozměry činí 46 × 49 × 12,9 mm a váží 57 gramů. Používají 20mm vyměnitelné pásky.
  • Gear S3 Frontier mají výraznou lunetu a outdoorové tělo splňující armádní standard MIL-STD-810G. Rozměry jsou stejné: 46 × 49 × 12,9 mm, ale hmotnost (bez pásku) se zvýšila na 62 gramů, pásky mají 22 mm. Frontier obsahují i 3G/LTE modem s eSIM, takže se v terénu obejdete bez mobilu.

Cenu ani přesnou dostupnost hodinek nám Samsung zatím neprozradil. Radek si už novinku vyzkoušel na místě, takže se mrkněte na první dojmy z Gear S3.

Zdroj: Samsung

Samsung do hodinek Gear S3 integroval všechno. Dokonce i čas zobrazí [IFA]
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 1 hlas/ů