Samsung EcoGreen F4: 667 GB na plotnu

0

Na dotaz Samsung EcoGreen vám hledání na ExtraHardware najde samá superlativa: nejtišší pevný disk, zvláště tichých jeden a půl tera, ještě tišších 500 GB. Špičkou nabídky korejského výrobce byl doposud Spinpoint F3EG (HD203WI) s kapacitou dva terabajty, které bylo docíleno za použití čtyř 500GB ploten. Nová generace EcoGreen F4 používá plotny o kapacitě 667 GB, na dva terabajty tedy stačí tři plotny.


Řada Spinpoint F4EG zatím čítá dva modely s kapacitami 1,5 a 2 TB. Společnými parametry jsou 5400 otáček ploten za minutu, 32 MB vyrovnávací paměti a rozhraní SATA 3 Gb/s. S dvouterabajtovou variantou oproti řadě EcoGreen F3 ušetříte jednu plotnu, pak lze věřit i Samsungem deklarované o 23 % nižší spotřebě v nečinnosti. 1,5TB model má ale stejně jako jeho předchůdce tři plotny, z nichž jedna je využita jen z jedné strany.

Pevné disky EcoGreen F4 začne Samsung dodávat počátkem září/septembra, 2TB model bude stát přibližně 2700 Kč. Pokud se nemůžete dočkat, jako alternativy vám můžeme doporučit Western Digital WD20EARS, jehož novější kusy také používají tři plotny. Nebo některý ze současných 1,5TB disků s 500GB plotnami, neboť v kategorii disků s 5400 ot./min asi výkon beztak není na prvním místě.

Zdroj: TechConnect Magazine

Ohodnoťte tento článek!