Zelená iniciativa Samsungu. Mobily a další produkty bude balit ekologicky

2
Samsung bude produkty balit ekologicky
Samsung bude produkty balit ekologicky

Korejská společnost oznámila, že od první poloviny roku 2019 začne své produkty od mobilů až po pračky balit do nových materiálů, které nebudou tolik škodit životnímu prostředí. Minimalizuje použití plastů, místo nich nasadí více papíru, bioplastů a dalších recyklovatelných prostředků.

Plastové pytle používané k ochraně povrchu domácích spotřebičů jako televizory, lednice, klimatizace a pračky, stejně jako ostatní kuchyňské spotřebiče, budou také nahrazeny pytli obsahujícími recyklované materiály a bioplasty. Ty jsou vyrobeny z plastových odpadů a materiálů z obnovitelných zdrojů, jako jsou škrob nebo cukrová třtina,“ uvádí Samsung.

Pouzdra, která v krabici udržují na místě mobily, tablety či chytré hodinky, už nebudou z plastu, ale buničiny. Samsung již také bude vyrábět nabíječky pouze s matným povrchem, protože ty lesklé musí chránit umělohmotnou fólií.

Firma předpokládá, že do roku 2030 využije přes 500 tisíc tun recyklovaných plastů a nasbírá 7,5 milionu tun vyřazených produktů.

Zelená iniciativa Samsungu. Mobily a další produkty bude balit ekologicky
Ohodnoťte tento článek!
4.4 (88.89%) 9 hlasů

2 KOMENTÁŘE

  1. Mám vytáhnout krabičku od sony-ericsson z roku 2011? Vše bylo zabaleno v těch buničinovejch pytlíčcích, na všem recyklační symboly. Hra na eko na lidi nefunguje, těm je to jedno, dokonce spousta lidí, jakmile to nesmrdí formaldehydem, tak má pocit, že byli připraveni o vůni novoty.