Samsung už má s Tizenem i lednici, FamilyHub umí zrcadlit obraz z mobilu i televizoru

0

Lednička není zrovna zařízení pro „ajťáka“, ale chytrá chladnička Family Hub od Samsungu je tak trochu výjimkou. Family Hub má obří displej (21,5″, Full HD, dotykový), běží na ní upravený Tizen a můžete ji propojit se smartphonem, televizorem, ale i dalšími zařízeními v rámci ekosystému SmartThings.

Kromě toho má uvnitř dvojici kamer, takže se můžete už na displeji (nebo na mobilu v aplikaci) podívat, co je uvnitř. Nad displejem jsou schované reproduktory i mikrofony, které však využijete jen s Bixby, tudíž v angličtině.

Samsung FamilyHub foto6
Cnews.cz v prohlížeči přímo na ledničce :). Bohužel jen v „mobilním režimu“ bez možnosti přepnutí

Na displej lednice můžete zrcadlit obraz z televizoru i z mobilu. V případě smartphonu jej odtud lze i ovládat. Ledničkový Tizen má až pět ploch, najdete zde kalendář, nákupní seznam či prohlížení fotek (ve stylu magnetky na lednici). Přes displej ovládáte i teplotu lednice, jen na gesta více prsty musíte zapomenout. Jediná funkce tohoto typu je potažení dvěma prsty shora, což ukáže obraz z kamery.

Potažením z horní strany se zobrazí snímek z lednice, takže vidíte co je uvnitř, aniž byste ji museli otevřit. Funguje to tak, že při každém otevření a zavření dveří se před zhasnutím vnitřního světýlka automaticky vyfotí obsah lednice pomocí dvou kamer (v mrazáku kamera není) a tuhle fotku poté na vyžádání uvidíte. Přes mobil lze snímek a auktualizovat, ale je to zbytečné, obsah lednice se neměl jak změnit (pokud nepočítáme zhnití jídla či vznik nové civilizace ve starém jogurtu). Čočky kamer jsou upravené tak, aby nedocházelo k zamlžování.

Funkcí, kterou asi bude používat málokdo, je možnost zadávání obsahu ledničky do paměti. Jde to ručně na displeji nebo hlasově přes Bixby (anglicky), ale už ne pomocí čárových kódů na zboží. Pokud budete pečliví a zadáte i datum expirace, lednička vás pak upozorní. Jsou zde i recepty, ale pouze v angličtině a pokud nezadáte své potraviny taktéž v angličtině, nebudou fungovat.

Do budoucna by se snad měla objevit integrace s obchody Rohlík.cz a Košík, ale prozatím je funkčnost trochu omezená. Pokud jde o parametry, tak jde o velkou lednici s americkým otevíráním, tedy dvoudveřové provedení s mrazákem na výšku a celkovou šířkou 91 cm. Váží 127 kilogramů a objem chladničky činí 383 litrů. Mrazák má 210 litrů. Koupit půjde v průběhu října za 79 990 Kč, což je dost, ale dostanete k ní v ceně pračku QuickDrive v hodnotě 22 990 Kč.

Ohodnoťte tento článek!