Samsung Galaxy Alpha je překvapivě luxusní i praktický telefon [IFA]

0

Novince Galaxy Alpha se nedostalo tak obrovské reklamy, jako novému Galaxy Note 4, pro konzervativnější uživatele však bude možná lepší volbou.

Alpha totiž nezávodí velikostí úhlopříčky ani často nadbytečnými funkcemi, přesto je ještě o něco dražší, než třeba Galaxy S5. Displej velikosti 4,7″ (rozlišení 1280 × 720 px zcela stačí) padne velmi dobře do jedné ruky, telefon je překvapivě lehký, až jsem měl pocit, že držím povedenou maketu. Přesto je zpracování velmi dobré. Zadní kryt imituje kůži, nicméně jde o měkčený plast, na bocích je přítomen hliník.


Úhlopříčka 4,7″ a rozlišení 1280 × 720 px, kdo potřebuje víc?

Právě hliníkový rám dělá Alphu už na pohled luxusním telefonem. Má zbroušené hrany a v rozích je o něco tlustší, design se zkrátka povedl. Cena ovšem atakuje 17 000 Kč, což jej staví mezi vlajkové lodě. Jen nový Galaxy Note 4 bude dražší (okolo 23 000 Kč). Paměť 32 GB by měla být dostatečná, ovšem slot na microSD může chybět.


 

Na Galaxy Alpha je samozřejmě nadstavba TouchWiz, jenže podle prvních ohlasů zřejmě lépe optimalizovaná a nezpomaluje.Vliv na to má možná i výkonný hardware – osmijádrový procesor Exynos 5 (podle specifikace čtyřjádro Cortex A15 a čtyřjádro Cortex A7). Exynos, jehož výrobcem je právě Samsung, si s Touchwizem poradí lépe, než Snapdragon.


Všimněte si provedení rohů

Zajímavou funkcí je třeba Private mode, kterým rychle zabezpečíte některá svoje data (třeba fotky) a telefon pak můžete někomu půjčit. Takový telefonní seznam nebo smsky ale prý zůstanou viditelné, takže jde pouze o krátkodobou ochranu vybraných dat.


Privátní mód

Displej tak akorát a použití procesoru a nadstavby stejného výrobce dělá z Alphy svižný telefon, na který může být Samsung hrdý. Zatím však s rezervou, uvidíme co řeknou dlouhodobější testy.

Ohodnoťte tento článek!