Samsung Galaxy Note 8 kompletně představen. Ale ne Samsungem

1
Takhle bude vypadat Samsung Galaxy Note 8 (zdroj: Venture Beat)

Korejci už nemají čím překvapit. Na 23. srpna mají nachystanou tiskovku, na které oficiálně odhalí svůj nejlepší telefon – Galaxy Note 8. Všechno podstatné už ale známe, Evan „evleaks“ Blass zase všechno vyslepičil v předstihu.

Předně ukázal finální rendery smartphonu, na němž je vidět barevná kombinace (černá a zlatá, ale přijde i modrá a šedá), řešení zadního bloku s dvojitým foťákem a čtečkou otisků plus také velký přední displej, který nemá tak moc vykrojené rohy jako Galaxy S8.

Note 8 nabídne 6,3palcovou obrazovku typu Super AMOLED s rozlišením 1440 × 2960 px, poměr stran je tedy 18,5:9 jako u es osmičky. Kromě ovládání prstem nebude chybět ani stylus S Pen, který zpohodlní jemné operace. To vše se vešlo do rozměrů 163 × 75 × 8,5 mm.

Hardwarová výbava má být podobná jako u S8. Američané dostanou verzi se Snapdragonem 835, zbytek světa pak s Exynosem 8895. Zůstává 64GB úložiště doplnitelné o microSD kartu. Novinkou je ovšem 6 GB RAM.

Oba zadní foťáky používají snímače s rozlišením 12 Mpx a mají opticky stabilizované objektivy. Ten hlavní bude díky dual-pixel autofocusu rychleji ostřit a nabídne světelnost F1,7. Sekundární foťák nabídne dvojnásobný zoom, ale s horší světelností F2,4. Vepředu bude 8Mpx foťák s F1,7 objektivem.

V telefonu bude 3300mAh akumulátor, který půjde rychle nabíjet přes USB-C i bezdrátově. Novinka se prý začne prodávat v září, evropská cena bude 1000 eur.

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář