Galaxy S9 uvidíme už za sedm týdnů. Samsung jej přiveze na CES 2018

5
Samsung Galaxy S8
Samsung Galaxy S8

Evan „Evleaks“ Blass tvrdí, že korejská společnost ukáže svůj nový špičkový telefon již v začátkem ledna na lasvegaském veletrhu CES. O skutečnou premiéru prý nepůjde, veškeré parametry a detaily Samsung ukáže až na zvláštní akci v březnu 2018.

Na CESu tak nejspíš Galaxy S9 uvidíme v souvislosti s novým čipem Exynos 9 Series 9810. Přinese lepší procesor i grafiku a rychlejší LTE modem s podporou stahování až 1,2 Gb/s.

Podle Blasse ale telefony žádnou zásadní novinku nepřinesou, analogií by mohly být eskové verze iPhonů. Dostanou stejný design jako Galaxy S8/S8+ a několik interních změn. Galaxy S9 přijde s 5,8″ a Galaxy S9+ s 6,2″ zahnutým Super AMOLEDem s minimálními rámečky. Menší model ponese 4 GB, větší 6 GB RAM, oba budou mít 64GB úložiště i podporu microSD karet.

Samsung údajně vyslyšel nářky uživatelů a čtečku otisků nově umístí pod fotoaparát, nikoliv vedle něj. Telefon vybaví lepšími stereo reproduktory od AKG, zůstane i sluchátkový jack. Poslední novinkou bude jiná dokovací stanice DeX, na které bude telefon ležet tak, aby jej bylo možné snadno použít jako virtuální klávesnici nebo touchpad.

Galaxy S9 uvidíme už za sedm týdnů. Samsung jej přiveze na CES 2018
Ohodnoťte tento článek!

5 KOMENTÁŘE

  1. “Přinese … rychlejší LTE modem s podporou stahování až 1,2 Gb/s”.
    Co třeba v Česku uvádět tuto informaci v představitelnějších jednotkách? Např. vylepšený LTE modem Vám umožní vyčerpat průměrný měsíční FUP do 10 vteřin, maximální měsíční FUP v česku za přibližně tři a půl minuty. A to se vyplatí.

    • To by byly přesně jednotky úplně na H, protože bych musel zjišťovat, jakej je průměrnej měsíční FUP a hlavně by to číslo platilo dneska a zítra už nemuselo. 1,2 Gb/s bude vždycky znamenat to samé, je to standardní jednotka, kdežto tyhle relativní nesmysly co navrhuješ by zítra nemusely být pravda, natož za rok, dva.

      Takže jestli tě to trápí, přepočítávej si to sám. Lepší, když si to jeden blázen přepočítá, než aby to museli přepočítávat všichni kromě jednoho blázna (nebo dvou…), co to čtou.