Samsung Galaxy Tab 3: sedmipalcový tablet, který funguje jako telefon

0

Korejci před chvílí představili nový tablet, který je dalším z těch, co umí i telefonovat. Galaxy Tab 3 se v 3G verzi připojí ke všem hlavním GSM a WCDMA sítím a stejně jako Asus FonePad má na přední straně sluchátko (u Wi-Fi verze chybí). Ostatní parametry už tak výrazné nejsou, Tab 3 svými specifikacemi spadá do třídy nižšího mainstreamu nebo vyššího lowendu.

Samsung Galaxy Tab 3 Samsung Galaxy Tab 3 Samsung Galaxy Tab 3 Samsung Galaxy Tab 3

Samsung totiž šetřil hlavně na displeji. Sedmipalcová LCD obrazovka (jen TN) má nízké rozlišení 600 × 1024 px. Výrobce tablet osadil dvoujádrovým procesorem s frekvencí 1,2 GHz, ale přesný typ SoC neznáme. K tomu počítejte s 1 GB operační paměti a 8/16 GB úložné kapacity. Tu navíc můžete rozšířit pomocí microSD slotu.

Galaxy Tab 3 disponuje 3Mpx zadní fotoaparátem a 1,3Mpx předním. Výrobce naštěstí nezapomněl na GPS/GLONASS, Wi-Fi 802.11a/g/g/n, ale Bluetooth je jen ve starší specifikaci 3.0. Předinstalován bude Android 4.1 a také aplikace a služby Samsungu.

 

Svým vzhledem tablet připomíná aktuální top smartphone výrobce, model Galaxy S4. Plastové tělo dosahuje rozměrů 111 × 188 × 10 mm a hmotnosti 302 gramů, verze s 3G je ještě o čtyři gramy těžší. Součástí je 4000mAh Li-ion akumulátor.

Tablet se dostane do obchodů během května, 3G verze o měsíc později. Přesnou dostupnost a ceny však zatím neznáme. Cenou by ale rozhodně neměl převýšit zmíněný Asus FonePad, který je snad ve všech důležitých bodech lepší a stojí jen 6200 Kč.

Zdroj: Samsung

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář