Hodinky Samsung Galaxy Watch Active2 se naučí měřit krevní tlak

0

Loni v létě uvedené chytré hodinky Galaxy Watch Active2 zcela nečekaně dostanou funkci pro měření krevního tlaku. Samsung již u korejského úřadu pro dohled nad léčivy získal povolení prodávat hodinky jako bezmanžetový měřič a je připraven aktualizovat samotné zařízení i aplikaci Health Monitor.

Do světa se ale novinka nejspíš podívá až za několik měsíců. V Evropě ani USA totiž dosud nefunguje ani měření EKG, Samsung přitom dostupnost slibovat již před několika měsíci. Bez úředního povolení funkci aktivovat nemůže.

Galaxy Watch Active2 měří tlak pomocí analýzy pulzních vln a využívají k tomu optický senzor určený pro sledování tepu. Existuje totiž vazba mezi krevním tlakem a tepovým objemem. Pokud známe referenční hodnotu tlaku a změnu objemu, lze vypočítat aktuální tlak. Měření ale pochopitelně bude velmi přibližné a hodinky bude třeba často kalibrovat. Samsung ostatně doporučuje kalibraci s pomocí klasického manžetového měřiče (který sám o sobě potřebuje kalibrovat) provádět minimálně jednou za měsíc.

TIP: Withings ScanWatch jsou nejchytřejší hloupé hodinky

Hodinky Galaxy Watch Active2 se v českých obchodech prodávají od 6000 Kč. Existují ve verzi s 40mm a 44mm ciferníkem, ta větší je k dostání i s LTE modemem.

Zdroj: Samsung

Hodinky Samsung Galaxy Watch Active2 se naučí měřit krevní tlak
Ohodnoťte tento článek!
3.1 (62.86%) 7 hlasů