U těchto zařízení Samsung „garantuje“ tři upgrady Androidu

15

Už začátkem srpna se Samsung při představení nových zařízení – vrcholným modelem se stal Galaxy Note 20 – chlubil tím, že zavede tříletou softwarovou podporu u svých novějších vlajkových lodí. Lépe řečeno slibuje, že bude podporu platnou po uvedení tří generací zařízení. Což byla značně neurčitá a nejasná formulace. Navíc firma použila výraz „až“, což znamená, že si zřejmě může podporu rozmyslet.

To s relativně pomalým stárnutím dnešních smartphonů a zejména pak v kategorii zařízení, která stojí desítky tisíc, nezní přesvědčivě. Navíc se při prezentaci objevil titulek vysvětlující, že dostupnost nových funkcí a záplat se může lišt zařízení od zařízení a země od země. Samsung se každopádně přiblížil Googlu, jenž garantuje tříletou softwarovou podporu u Pixelů.

Teď firma původně nejasné vyjádření upřesnila. Konkrétně „garantuje“ tři upgrady na nový Android. Nabídla také přehled zařízení, jichž se nová politika týká, viz tabulka. Rozhodnutí Samsung vysvětluje tak, že lidé zařízení používají delší dobu a delší softwarovou podporu Samsung prodlužuje životnost zařízení. Např. Galaxy S20 byl na trh uveden v únoru 2020 a s Androidem 10. Postupně se dočká upgradu na Android 11, 12 a 13.

Jihokorejský podnik ovšem nadále uvádí, že dostupných nových řad Androidu se může lišit stát od státu a přístroj od přístroje. K faktorům ovlivňujícím upgrade řadí komplexnost aktualizace, ať už to znamená cokoli, model zařízení a rozšíření na trhu. Garanci proto musíme používat jedině s uvozovkami.

Zařízení, u nichž Samsung slibuje tři nové hlavní verze Androidu
Galaxy S Galaxy Note Galaxy Foldable Galaxy A Tablety
 S20 Ultra 5G  Note20 Ultra 5G  Z Fold2 5G  A71 5G  Tab S7+ 5G
 S20 Ultra  Note20 Ultra  Z Fold2  A71  Tab S7+
 S20+ 5G  Note20 5G  Z Flip 5G  A51 5G  Tab S7 5G3
 S20+  Note20  Z Flip  A51  Tab S7
 S20 5G  Note10+ 5G  Fold 5G  A90 5G  Tab S6 5G4
S20  Note10+  Fold  Tab S6
S10 5G  Note10 5G  Tab S6 Lite
 S10+  Note10
 S10  Note10 Lite
 S10e
 S10 Lite

Zdroje: Android Police | Engadget | Samsung Global Newsroom

U těchto zařízení Samsung „garantuje“ tři upgrady Androidu
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 2 hlasů

15 KOMENTÁŘE

 1. A je vůbec s novými verzemi Androidu o co stát? Má zkušenost je taková, že nová verze rovná se „nové zabezpečení“ a nové problémy. Některé dosud používané aplikace přestanou fungovat nebo telefon zpracování aktualizace nezvládne.
  Příklad: Na Androidu 7 perfektně fungovaly trasovací aplikace pro záznam cesty, na Android 10 ani náhodou. Po zamčení obrazovky se záznam zastaví a záznam chybí.
  Druhý příklad. Nová verze Androidu a instalace telefon zacyklovala a instalovalo se stále od nabití až do úplného vybití. Naštěstí v záruční době a po měsíci byly vráceny peníze. Jenže ten měsíc telefon chyběl a byl jsem rád, že jsem 5 let starý našel v šuplíku a neodevzdal jsem ho do sběrného dvora.

  • Zalezi na telefonu. Kazdy vyrobce si vezme od Googlu zdrojaky a prelozi si to sam na svuj HW. Potom zalezi, co tam vyrobci opravi nebo naopak podelaji.
   Ja mam na SGS5 LineageOS zalozeny na Androidu 10 a trasovaci aplikace funguji ok. Nicmene fakt je, ze Google ten Android jebe verzi od verze cim dal vic.
   Napriklad, pokud pouzivate Gapps, tak na novych Androidech uz nelze skryt root, tudiz me to omezuje v pouzivani aplikaci prihlouplych bank jako je Moneta. Treba FIO a AirBank me jenom oznami, ze mam root a ze pokud se mi neco stane s uctem pres telefon, tak ze nenesou odpovednost. I to nastve, ale aspon neomezujou funkcnost jako blba Moneta.

  • >Příklad: Na Androidu 7 perfektně fungovaly trasovací aplikace pro záznam cesty, na Android 10 ani náhodou. Po zamčení obrazovky se záznam zastaví a záznam chybí.

   Je správně, že to nefunguje. Pokud aplikaci nemáš otevřenou, tak nemá mít přístup k tvé poloze, stejně to funguje na iOS. A pokud nejsi retardovanej, tak si už mohl zjistit, že stejně jako na iOS, se dá neomezený přístup k poloze povolit.

   • A jéjé, pan chytrej.

    Že to tak funguje na iOS je správně, ovce je třeba vést k pořádku.

    Na Androidu to ale správně není. Ovčí farma tam nefunguje. Ta aplikace je kupodivu určena k tomu, aby polohu zaznamenávala a pokud ji nainstaluji a spustím, tak vím proč. Což asi u některých majitelů iOS není (podle tvé reakce) tak jisté. Pokud je, jak píšeš, retardovaný majitel iOS, tak budiž, tak bych se tomu až tak nedivil, ale majitel Androidu retardovaný není a řešil to, ale bez výsledku, který by byl vždy spolehlivý.
    Amen.

  • Tak se modli, protože se začínají čím dál častěji objevovat na Androida červíci co využívají blbosti uživatelů a děr v systému, kteří se rádi sami rozesílají na soc. Sítích nebo V seznamech telefonu a kradou nejrůznější údaje, a nebo drobně škodí. Uživatelská základna je u Androidu možná větší jak u PC a opěvovaná otevřenost systému Hraje červíkům do karet.