Zahraniční média v poslední době informovala o několik případech, kdy došlo ke vznícení akumulátoru v Galaxy Notu 7. Samsung teď chybu oficiálně přiznal a tvrdí, že zatím bylo celosvětově nahlášeno 35 podobných případů (z více než milionu prodaných kusů). Korejská společnost už situaci vyšetřuje, dočasně zastavila prodeje telefonu a chystá výměnu již prodaných zařízení.

Samsung Galaxy Note 7 

Také v Česku došlo k odložení prodeje. Podle plánu se měl telefon dostat na trh již dnes 2. září, ale dodávky se posunuly o dva týdny na 14. září. Původně se hovořilo o to, že o novinku je takový zájem, že ji Samsung nestíhá vyrábět. Což je možná sekundární důvod, ale ten primární je vadný akumulátor.

List Korea Herald mimochodem píše, že lithiové články si Samsung vyrábí sám, ale hotové akumulátory si už nechává kompletovat externě. Outsourcing má na starost korejská společnost ITM Semiconductor, která bude akumulátory dodávat na místní i mezinárodní trhy. V Číně se o výrobu postará tamní Amperex. Dosavadní problémy prý přitom byly jen s akumulátor od ITM. Ostatně v Číně se včera telefon začal prodávat bez odkladu.

 

Zdroj: Samsung

Ohodnoťte tento článek!