Samsung má nové VR brýle pro Windows. Slibují nejlepší obraz

3
Samsung HMD Odyssey+ Anti-SDE
Samsung HMD Odyssey+ s technologií Anti-SDE

Rok od uvedení HMD Odyssey Korejci představili druhou generaci brýlí s podporou Windows Mixed Reality a SteamVR. Jmenují se HMD Odyssey+ a na první pohled byste ještě těžko hledali rozdíly. Brýle jsou o 50 gramů lehčí (mají 590 g), jsou prý pohodlnější, lépe přizpůsobitelné, a přesto stojí stejně.

Hlavním tahákem však bude vizuální kvalita. Samsung sice zachoval dvojici 3,5″ AMOLED displej s rozlišením 1440 × 1600 px na oko, ale opticky budou působit jako dvakrát jemnější (vizuálně působí by měly 1233 místo 616 ppi). Jak toho výrobce dosáhl? Technologií Anti-Screen Door Effect (Anti-SDE).

Obrazovku překryl filtrem, který umí rozptýlit světlo vydávané jednotlivými diodami. Rozlišení se sice nezměnilo, ale body vypadají větší. Mřížka mezi pixely se viditelně zmenšila, takže obraz působí (pří)jemněji.

TIP: Sony prodalo již 3 miliony brýlí pro virtuální realitu.

V jiných ohledech zůstalo vše při starém. Panely podporují obnovovací frekvenci 60 a 90 Hz, čočka pokryjí 110° zorný úhel a senzory v brýlích analyzují pohyb v devíti osách. Nechybí ani dvě kamery a Bluetooth pro připojení VR ovladačů. Zvukovou část (sluchátka a mikrofony) opět dodává AKG. K připojení slouží HDMI 2.0 a USB 3.0, nikoliv nový VirtualLink.

Nové brýle pro virtuální realitu se již v USA prodávají za 500 dolarů (cca 14 000 Kč s DPH). Dostupnost v Evropě zatím neznáme, ale předchozí generaci u nás prodávala například Alza.

Samsung má nové VR brýle pro Windows. Slibují nejlepší obraz
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 3 hlasů

3 KOMENTÁŘE

    • Spíš ten zorný úhel. Kvůli tomu jízda na závodním okruhu je jako jízda s tankovým průzorem, cokoliv pod 160° je zkrátka na nic. Takže pořád čekám a pořád nic, pár let to zřejmě ještě zabere – nehledě na to že za to nehodlám dávat nekřesťanské peníze. Co vím tak Pixma mají už slušný zorný pole, ale na tu si pořídit tak dvě RTX 2080Ti do SLI. Alespoň tedy co jsem viděl, tak v současných titulech jedna RTX 2080Ti na minimální detaily zvládala kolem nehratelných 50 fps.

  1. Peter skúsil VR na 10 minút a rozpráva o tom 30 minút ako to nemá budúcnosť a že k tomu nie sú dobré hry??? 😀
    Nepodložené informácie, ktoré by nik nemal brať vážne.
    Treba vyskúšať s normálnou hrou (nie medicínske demo :D) a urobiť si vlastný názor.
    Mám doma HTV Vive už dva roky a stále to považujem na najlepšiu investíciu do zábavy (a stačí na to grafika Radeon 480 4GB za 250€).