Samsung: LED, minibooky a 120Hz LCD

0

Přechod od dnes nemotorně působících CRT televizí a monitorů k elegantnějším LCD byla taková malá revoluce. S LCD displeji se dnes setkáváme všude – počínaje počítačovými monitory, přes různé LCD televizory, a konče třeba u displejů v digitálních fotoaparátech nebo i moderních tiskárnách. Podle vize Samsungu bude klasické podsvícení u LCD brzy vystřídáno LED diodami. Vše potřebné pro to již udělal – na včerejší tiskové konferenci v rámci Samsung European Forum 2009 představil celou řadu nových výrobků využívajících právě LED podsvícení.

LED televize

Televizory s označením LED TV 8000, 7000 a 6000 využívají k podsvícení LED, díky čemuž dosahují vysokých kontrastních poměrů, mají minimální tloušťku a až o 40 % nižší spotřebu v porovnání s klasickými LCD. Do plochých televizorů se u řady modelů vešel i kombinovaný DVB-T/S/C tuner, pro příjem pozemního, satelitního i kabelového vysílání.

Samsung představil i novou řadu fotoaparátů, notebooků a minibooků, zdůrazněn byl přitom bezrámečkový design, kdy displeje s okolní plochou tvoří téměř jednotlivý povrch. Nezapomnělo se ani na ekologii.

Minibooky Samsung

Účastníci fóra měli možnost vyzkoušet v praxi nové minibooky od Samsungu. Jejich designéři kladli důraz na přírodní barvy (k dispozici jsou čtyři barevné kombinace) a ladné křivky. Vzhled těchto minibooků Samsung je tak hodně netradiční a myslím, že zdaleka ne každému se bude líbit. Výrazným prvkem je i embosované logo Samsungu přes celou plochu víka displeje.

„3D monitor“ Samsung 2233RZ

Zajímavě zapůsobil nový monitor Samsung 2233RZ pracující na 120 Hz a díky tomu kompatibilní s technologií 3D Vision od společnosti NVIDIA. Jeho primárním určením jsou hry a filmy. Výrobce grafik GeForce už zajistil kompatibilitu s více jako 350 hrami, a to bez nutnosti instalace jakýchkoli patchů. Stačí použít speciální 3D brýle, které každému oku zobrazují obraz s frekvencí 60 Hz. 120Hz výsledek je bez blikání a pro oči pohodlný.

Ohodnoťte tento článek!