Samsung má konkurenci pro iTunes Match. Music Hub legalizuje a také streamuje

0

Na konci loňského roku se Česká republika dočkala malé hudební revoluce, když u nás Apple spustil všechny své hudební služby, včetně cloudového přehrávače iTunes Match. A právě ten získal nového konkurenta.

Což není moc velkým překvapením, když Samsung začátkem tohoto měsíce odkoupil konkurenční cloudový přehrávač mSpot. A již nyní na povrch pronikají detaily. Služba se bude jmenovat Music Hub a ze začátku bude dostupná pouze pro novou vlajkovou loď Samsungu, model Galaxy S3. Podpora pro další modely přijde později.

Samsung Galaxy S3

Služba bude dostupná ve dvou variantách. Ta bezplatná (předinstalovaná na Galaxy S3) bude umožňovat stahování hudby z obchodu 7digital, zatímco ta placená bude fungovat podobně jako iTunes Match. Za poplatek (spekuluje se o deseti eurech na měsíc) uživatel získá přístup k neomezenému streamingu hudby z katalogu Music Hubu čítajícího několik milionů skladeb. Navíc si budete moci i „legalizovat“ svou hudební sbírku. Služba prohlédne vaší hudební knihovnu, srovná jí s tou vlastní a až budete například na cestách, můžete si pouštět „své“ skladby ve vyšší kvalitě z cloudu.

A pokud by se stalo, že by nějakou píseň Samsung neměl v katalogu (většinou se tak bude stávat asi u různých remixů), má uživatel možnost si takový soubor nahrát na svůj úložný prostor o kapacitě 100 GB (což je znatelné navýšení, oproti 5 GB za dob mSpotu) To je z informací zatím bohužel vše, bude ale zajímavé sledovat další vývoj.

 

Zdroj: Techradar

Ohodnoťte tento článek!