Samsung má nového šéfa. Bude mu velet blízký partner Applu

0

Po třech letech mění Samsung Electronics svého výkonného ředitele. Odchází Choi Gee-sung (Čche Ki-song), který bude nově řídit korporátní strategii v celé skupině Samsungu (čítá 80 společností od elektroniky, pojišťovny až po loděnice). Jeho místo zastoupí Kwon Oh-hyun (českou transkripci ověřujeme), který doteď vedl divizi zabývající se výrobou čipů a LCD. Na tu bude dohlížet i nadále, ale kromě toho bude řídit i celou firmu.

Kwon Oh-HyunKwon Oh-hyun, foto: Samsung

Jeho divize byla velmi úspěšná, Samsung je největším výrobcem televizorů a paměťových čipů. Ale především obojí dodává Applu plus navíc pro něj vyrábí mobilní procesory. Výroba logických čipů teď tvoří 40 % obratu Samsungu. Dříve to byl Kwon, který dojednával důležité obchody s dnes největším rivalem v oblasti chytrých telefonů a tabletů.

Otázkou je, jestli tento muž dokáže v nové pozici vyjednat s Timem Cookem příměří. Samsung už s Applem několik let vede zákopovou válku kvůli patentům nebo průmyslovým vzorům a vyhrožují si zákazy prodeje. Nedávná jednání starého šéfa s Cookem k ničemu nevedla, podaří se to nyní?

Možná to bude klíčová úloha pro Kwona, zároveň ale bude muset minimálně udržet tržní pozici firmy.

 

Zdroj: Reuters, Samsung

 

Samsung má nového šéfa. Bude mu velet blízký partner Applu

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář