Samsung našel pro Tizen nové uplatnění, nasadí jej letos do chytrých televizorů

0

Kam zamíří všechny operační systémy, které neuspěly na mobilech? Nebude to křemíkové nebe, ale chytré televizory. Panasonic loni vsadil na Firefox OS, LG pro své Smart TV koupilo WebOS a Samsung chce letos ve všech nových modelech adaptovat Tizen. S ním už má zkušenosti v chytrých hodinkách, ale prodej mobilů s Tizenem pořád ne a ne začít.

Smart TV od Samsungu poběží na Tizenu
Smart TV od Samsungu poběží na Tizenu

Tizen je open source a Samsung díky tomu očekává, že si na něj rychle zvyknout vývojáři, kteří budou muset napsat nové přehrávače, čtečky a jiné zábavní aplikace. Všechny televizory budou vybaveny Smart Hubem, což je jednoduchá obrazovka, přes kterou se uživatelé dostanou k nejnovějšímu nebo doporučovanému obsahu.

 

Díky původu z mobilního světa si Tizen přinese dobré možnosti propojení se smartphony a tablety. Přes Wi-Fi Direct prý bude možné posílat obsah z mobilu do TV, ale i naopak. Televizor bude přes Bluetooth LE vyhledávat okolní zařízení, se kterými by se mohl spárovat.

Sám Samsung láká na několik chystaných aplikací. Sports Live bude u sportovních přenosů ukazovat další statistiky a tabulky. Zajímavější je ovšem integrace cloudové herní služby PlayStation Now. Pokud si spárujete TV s ovladačem DualShock 4, budete moci přes internet hrát stovky různých her z PS3. Více informací se dozvíme příští týden na CESu.

Zdroj: Samsung

Ohodnoťte tento článek!