Samsung vám možná nabídne levnější mobil, když na něm strpíte reklamy (oživeno: šlo o vtípek)

4
Samsung OneUI
Samsung OneUI
-
Zdroj: Samsung

Jak ještě více zlevnit levné telefony a snížením ceny utéct konkurenci? Když už se prodejní cena blíží výrobní, máte už jen možnost telefon dotovat. A nebo si nechat část nákladů od někoho jiného.

Aktualizováno 9. 6.

Přestože podobný princip už někteří výrobci vyzkoušeli, v případě Samsungu šlo o vtípek jednoho z uživatelů komunitního fóra.


Původní článek:

S takovým plánem přichází Samsung pro své levné telefony v rozhraní One UI 2.5. Uniklé snímky naznačují, že zamykací obrazovka bude obsahovat reklamy, které nepůjde přeskočit. Prostě se při odemykání budete chvíli dívat na reklam, což bude daň za to, že jste při nákupu ušetřili.

Očekává se, že se tato funkcionalita neobjeví na chystané vlajkové lodi Galaxy Note 20, ale spíše na základních modelech řady A či M. Je dost možné, že ani nepůjde o modely pro Evropu, ale jen o ty pro chudší regiony. Na druhou stranu Samsung již má jednu reklamní pozici v operačním systému Tizenu na svých televizorech a nikdo se příliš nediví.

Tohle Samsung do Evropy nejspíše nepřiveze

Reklama je ve smartphonech přítomna již dlouho. Řada telefonů obsahuje předinstalovaný bloatware, který nelze standardním způsobem odinstalovat. Reklamy obsahují také jednotlivé aplikace, hlavně ty zadarmo. Toto by ale byl nový level. A pravděpodobně by zůstaly přístupné funkce jako tísňové volání či fotoaparát.

Smířili byste se s reklamní zamykací obrazovkou?

zdroj: gsmarena

Samsung vám možná nabídne levnější mobil, když na něm strpíte reklamy (oživeno: šlo o vtípek)
Ohodnoťte tento článek!
3.5 (70%) 6 hlasů

4 KOMENTÁŘE

  1. Celá ta úvaha o chudších regionech a levnějších mobilech je IMO blbost. Jaký smysl má cpát reklamu někomu, kdo proto, aby ušetřil, koupil levnější mobil s reklamami? Opravdu lze od takového člověka očekávat, že začne utrácet za něco jiného? Neříkám, že tak někdo opravdu neuvažuje, ale podle mě je to úvaha mimo.

    • Protože chudý člověk kupuje víc věcí, které nepotřebuje. Viděl jsem na to nějakou studii. Dokonce i když člověk zchudne, tak se začne chovat iracionálně a začne kupovat věci, které nepotřebuje. Z toho důvodu také chudí podléhají snáze reklamám.

  2. Dobrý den,

    upravte si prosím dnešní článek. GSMARENA to již opravila: Update: The lock screen ad is actually a joke made by a member of the South Korean Samsung Community forum. It was posted in response to an actual ad which appeared in the Samsung Weather app and garnered severe user backlash.

    Na SAMMOBILE byl již včera článek o tom, že to není pravda.

    Pro příště doporučuji Fact-checking 🙂