Samsung NP700 s Ivy Bridge je možné předobjednat v USA

0

Na americkém webu Samsungu se objevily finální specifikace očekávaného herního stroje ze série 7, modelu NP700G7C. Zároveň se na minimálně jednom elektronickém obchodě objevila možnost předobjednat tento zajímavý, sedmnáctipalcový herní stroj za cenu 1 900 amerických dolarů.

Doplněno 13. 2.: Zdá se, že se jednalo o únik informací. Z oficiální stránky Samsungu i z nabídky obchodu totiž notebook opět zmizel. Zajímavé je, že se nejedná o první případ s tímto konkrétním modelem; již asi před měsícem se omylem objevil k předobjednání u amerického řetězce Best Buy.

Ačkoliv designově působí novinka spíše jako nenápadné DTR na filmy do obýváku, opak je pravdou. Herní notebooky obvykle mívají výrazný design plný ostrých, agresivně se tvářících tvarů a různobarevné podsvícení; Samsung ovšem zvolil opačný přístup a NP700 tak vypadá spíš jako větší verze nějaké klasické multimediální či pracovní patnáctky. Parametry ale nenechají asi nikoho na pochybách o tom, že se jedná opravdu o čistokrevnou herní mašinu.

NP700G7C má zatím jedinou dostupnou konfiguraci, označenou jako S01US. Za zmíněnou cenu 1900 USD dostanete sedmnáctipalcový, zřejmě matný Full HD displej s maximálním jasem 400 nit, procesor Intel Core i7-3610QM (tedy čtyřjádro Ivy Bridge na základní frekvenci 2,3 GHz); grafiku vyšší třídy GeForce GTX 675M s dvěma gigabajty GDDR5 paměti, velmi pěkných 16 GB DDR3 RAM, dvojici terabajtových disků a Blu-ray mechaniku (pravděpodobně vypalovací).

Konektorová výbava čítá 4 USB nespecifikovaného standardu (ovšem minimálně dva z nich budou nepochybně verze 3.0), HDMI, VGA, LAN, čtečku paměťových karet 7 v 1 a dva audio jacky. Bezdrátová výbava zahrnuje Bluetooth 4.0, Wi-Fi a/b/g/n a nechybí ani podpora bezdrátového přenosu obrazu Intel WiDi. Kompletní specifikace si můžete přečíst na oficiální stránce amerického Samsungu.

Přestože je možné notebook předobjednat již nyní, web Samsungu ani zmíněný elektronický obchod neuvádí žádné konkrétní datum, kdy by notebook měl být dostupný. Vzhledem k přítomnosti procesoru Ivy Bridge předpokládáme dostupnost v dubnu tohoto roku; to je ale pouze naše spekulace. O možnosti koupit si NP700 v České republice a o případné ceně a možných konfiguracích momentálně nejsou žádné informace.

Zdroj: Laptoping

Ohodnoťte tento článek!