Samsung popírá obvinění, jež nepadlo. Nevypíná prý Windows Update ve Windows 8.1

0

Před několika málo dny bylo objeveno, že nástroj od Samsungu, který aktualizuje jeho vlastní software a ovladače, vypíná službu Windows Update, aniž by vás aspoň požádal o svolení. I když ji znovu ručně zapnete, po restartu nástroj opět vykoná svou povinnost a službu vypne. Samsung již poskytl vyjádření webu The Verge. My jsme si ho dovolili přeložit:

Není pravda, že na našich počítačích blokujeme aktualizační systém Windows 8.1. Součástí naší oddanosti ke spokojenosti zákazníků je poskytování možnosti zvolit, zda a kdy chtějí na svých zařízeních aktualizovat Windows. Zabezpečení produktů bereme velice vážně a vyzýváme všechny zákazníky Samsungu, kteří se chtějí zeptat na produkt či mají nějaké obavy, aby nás kontaktovali.“

Na druhé straně stojí Patrick Barker se svými důkazy, který navíc získal vyjádření od člověka z technické podpory Samsungu, jenž zablokování služby Windows Update připustil. Prozradil dokonce motiv stojící za touto akcí. Samsung navíc popírá blokování aktualizací pro Windows 8.1, obvinění nicméně není takto konkrétní. A nástroj se uživatele na zakázání Windows Updatu neptá.

 

Někdo tedy lže a důkazy ukazují na Samsung. Ten nezaujal stejnou pozici jako před pár měsíci Lenovo v souvislosti s malwarem Superfish, které připustilo možné problémy a snažilo se vymluvit na zlepšení uživatelského zážitku. Lenovo svůj nástroj stáhlo a na nové počítače ho neinstaluje. Naproti tomu jihokorejský výrobce podobné kroky nepodniká.

Na SW Update a konkrétně na software, jehož spouštěcí soubor je pojmenovaný jako Disable_Windowsupdate.exe, což je, myslím, výmluvný název, si tedy určitě dejte pozor. Bez bezpečnostních aktualizací se váš počítač může velice snadno stát hostitelem škodlivého softwaru. Případy z poslední doby mě více než kdy jindy vedou k myšlence, že než se potýkat s bloatwarem a případně malwarem, je nejlepší na novém počítači provést přeinstalaci Windows hned, jak si stroj donesete domů.

Zdroj: The Verge

Samsung popírá obvinění, jež nepadlo. Nevypíná prý Windows Update ve Windows 8.1

Ohodnoťte tento článek!