Nové externí SSD od Samsungu je rychlé a dostalo i čtečku otisků

0

Korejská společnost v Las Vegas představila novou generaci přenosného úložiště. Jmenuje se Portable SSD T7 Touch a už název prozrazuje jeho hlavní vychytávku – integrovanou čtečku otisků. Data jsou na SSD hardwarově šifrována algoritmem AES-256 a uzamčena heslem nebo jednodušeji pomocí otisku.

Disk o rozměrech 85 × 57 × 8 mm a hmotnosti 58 gramů bude dostupný v kapacitách 500 GB, 1 TB a 2 TB. O použitých čipech Samsung nemluví, je ale pravděpodobné, že už sáhl pod loni odhlášených 136vrstvých NAND. Využívá rozhraní USB 3.0 Gen2 (tedy bývalé USB 3.1, viz zmatky ve značeních rozhraní) a slibuje sekvenční přenosové rychlosti až 1050 MB/s (čtení) a 1000 MB/s (zápis), pokud počítač podporuje režim UASP.

Je samozřejmě zpětně kompatibilní s dřívějšími verzemi USB, díky čemuž půjde připojit i ke starším PC nebo naopak novějším mobilům. Samsung totiž v balení rovnou přidává dva kabely s koncovkami USB-A a klasickým USB-A. Na straně disku je vždy oboustranné „céčko“. Výrobce slibuje kompatibilitu s Windows, macOS a Androidem, pro tyto systémy tedy bude dostupná obslužná aplikace.

Portable SSD T7 Touch se začne prodávat ve druhém čtvrtletí za doporučené ceny 130, 230 a 400 dolarů, což by v přepočtu odpovídalo 3600, 6300 a 11 000 Kč s DPH. Samsung bude na disky poskytovat tříletou záruku. Kromě toho dorazí i Portable SSD T7 bez čtečky otisků, což by se mělo pozitivně projevit na ceně.

Zdroj: Samsung

Nové externí SSD od Samsungu je rychlé a dostalo i čtečku otisků
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 2 hlasů