Samsung pravděpodobně chystá 5palcový telefon s Windows Phone 8

0

Zatímco Sony výrobu telefonu s dlaždicemi zvažuje a aktuálně jedná s Microsoftem o podmínkách, Samsung je zřejmě v přípravách nového zařízení podstatně dál. Pětipalcový smartphone s Windows Phone 8 zatím známe pod označením SM-W750V. Spekulace navazují na prosincové drby. Skupina Bluetooth SIG, která schvaluje zařízení s bezdrátovým modulem BT, dostala na stůl přístroj uvedeného označení. To přijde na severoamerický trh. Nějaké informace naleznete také na webu Samsungu.

Z těch vyčtete např. to, že displej bude mít rozlišení 1 080 × 1 920 bodů. Proč nás myšlenky vedou k tomu, že bude použit dlaždicový operační systém, a ne třeba Android? Přístroj totiž v Samsungu vyvíjí skupina Windows Mobile Lab. Informace o prohlížeči navíc hovoří o Internet Exploreru 10. Ten si prostě nespletete. Více toho o tajemném telefonu nevíme. Jak se ale zdá, Samsung v dohledné době oznámí a uvede high endový přístroj s Windows Phone 8.

 

Prvním a posledním globálním modelem na této platformě byl Ativ S, jenž se v prosinci 2012 zařadil k prvním přístrojům s mobilními Osmičkami. Od té doby jsme viděli pouze úpravy pro americké operátory. S plnohodnotným nástupcem jihokorejský výrobce nespěchá. Podle dřívějších spekulací v tomto roce spatří světlo světa také smartphone od ZTE. Dále uvidíme, co na to HTC. To mělo uvést nové modely loni, ale k tomu opět nedošlo.

I tomuto výrobci v portfoliu zůstaly přístroje z doby uvedení Windows Phone 8 na trh, od té doby o něm avšak není slyšet. Letošek by pro dlaždice mohl být docela zajímavý, protože se zřejmě dočkáme několika telefonů, které nebudou pocházet od Nokie.

Zdroj: Engadget | Neowin

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

 1. Ony ty ovladače se také jistě budou odvíjet od toho, jaké grafické API Sony pro PS4 použije. Nicméně si myslím, že „spáchat“ ovladač pro fixní HW by zase nemělo být takovým problémem.

 2. Moznosti su 2. Bud tie ovladace napisal Apple sam alebo zaplatil AMD, aby im ich dodali. Druha moznost je pravdepodobnejsia. Obe moznosti znamenaju, ze tie ovladace nie su volne dostupne.

  Kazdopadne, ovladace pre PS4 urcite poskytne AMD. Ludia zo Sony sa uz vyjadrili, ze poskytnu vyvojarom rozsirenejsie moznosti ako obsahuje DX11 a poskytnu aj priamejsi pristup na „zelezo“.

 3. he he he

  tento vyrok si asi zachovam:

  „OS Xbox One je ořezaný Windows 8 s DX11 a vším, co k tomu poatří a u PS4 je krajně nepravděpodobné, že tam poběží něco výrazně odlišného od Windows, co by komplikovalo situaci vývojářům. Tudíž je zcela evidentní, že z optimalizací pro x86 CPU a DX11 GCN v konzolích budou těžit i jejich PC verze.“

  autora asi kazdy ddobre pozna 🙂

 4. Wine není emulátor – je to vrstva API z win… Funguje to asi tak, mám-li ti to vysvětlit v příměru ke tvé Amize (Amiga OS??? nezkoušel jsi?), jakoby jsi měl Amigácký čip přímo na desce (či podobně jako v případě prvních PS3 <- PS2 hw) tvého počítače. Je to přímá cesta API->hw… Bohužel jaksi není možné očekávat, že bude na stejné úrovni jako nová windows (bakaný Makrohard) – na nové technologie, standarty je nutno si počkat. Efektivita/výkon pak klesá jen proto, že máš spuštěná v podstatě dvě API (Unix/linux+wine) – z prostředí win známá virtualizace… Lecco se ale může změnit, protože „někdo“ (prostorově špatně řešený klučík) na tom může mít svůj zájem…

  Přesto částečně přidám vody na tvůj mlýn případné problémy se netýkají grafiky, nebo výkonu – to jsou marginální potíže, větší potíže jsou ze strany zvuku (muzikant), tady je to horší…