Samsung spouští program Upcycling at Home. Staré telefony přemění v jednoduché senzory pro chytrou domácnost

3
Samsung Galaxy Upcycling at Home
Samsung Galaxy Upcycling at Home
-
Zdroj: Samsung

Telefony Galaxy mohou sloužit například jako dětské chůvičky. Samsung oznámil tento program už na CESu a nyní spouští betu. Zájemcům poskytne možnost změnit svůj starý smartphone Galaxy, který již nemá využití, v nový typ zařízení pomocí nového softwaru a svého SmartThings.

Telefony jsou plné senzorů, ale po letech již nedostačují novým verzím Androidu ani náročnějším aplikacím. Bylo by škoda je vyhazovat, když mohou právě díky senzorům posloužit jinak. Jejich výkon je totiž vyšší, než jaký má třeba Raspeberry Pi. Problémem je ale výdrž, kterou by však měl řešit nový systém. Samsung ale neupřesnil, jakto z úsporou energie a výdrží zařízení bude.

I běžné telefony mohou fungovat tímto způsobem, rozdíl má být hlavně v novém systému a již zmíněné výdrži. Ze smartphonu využije pouze mikrofony a světelné senzory, zatím vůbec nepočítá třeba s kamerou.

GalaxyUpcycling GIF main2F
Smartphone jako světelný senzor
GalaxyUpcycling GIF main1F
Smartphone jako dětská chůvička

Takto upravený telefon poté třeba detekuje zvuky, jako je pláč dítěte, štěkání psa, mňoukání kočky nebo klepání a odešle upozornění přímo na smartphone uživatel. Nebo podle intenzity okolního jasu pošle příkaz k rozsícení světel. Program Upcycling at Home se zatím týká až novějších zařízení, od řad Galaxy S9 a Note9 k novějším. Zatím ani zmínka o řadě Galaxy A Přibližně tedy telefony od roku 2018, které bychom však za zastaralé ještě nepovažovali. Zatím také není jasné, jestli půjde softwarová změna případně vrátit zpět.

zdroj: Samsung

Samsung spouští program Upcycling at Home. Staré telefony přemění v jednoduché senzory pro chytrou domácnost
Ohodnoťte tento článek!
4.2 (83.33%) 12 hlasů

3 KOMENTÁŘE

    • To sice chápu, ale neztotožňuji se s tím.
      Tento problém řeší modulární telefony. Ale několik pokusů už neuspělo. Trend je spíš opačný. Lepení elektroniky se z telefonů rozšiřuje na notebooky. Takže takových bláznů jako já, je prostě málo na to aby ovlivnily trh.
      Největší problém programu Upcycling je právě baterie, která se nedá uživatelsky vyměnit. Přitom modulární telefon by pro toto byl naprosto ideální.