Nejlevnější 8K TV už stojí pod 100 000 Kč. V ceně je navíc skvělý mobil

2

Je to jen týden, co jsme upozornili na akci Samsungu, který ke svým 8K televizorů začal přibalovat telefon Galaxy S10 ve 128GB verzi. V nabídce jihokorejské značky je ale také nová 8K QLED TV v ceně 99 990 Kč, k níž zmíněný mobil dostanete také.

Televizor Samsung QE55Q950R(B) začaly v Česku nabízet všechny větší e-shopy. Jde o vůbec nejlevnější 8K model, byť je otázkou, nakolik má takové rozlišení opodstatnění. Samsung sice disponuje velmi kvalitním algoritmem pro přepočet obrazu z nižšího rozlišení, ale nativního obsahu je a bude ještě dlouho velmi málo. Zmíněný model má navíc úhlopříčku „pouze“ 55 palců, takže byste u ní museli sedět hodně blízko, abyste si extra detaily užili.

Zmíněná TV využívá LCD panel s kvantovými tečkami a technologií lokálního stmívání, která charakteristiku obrazu přibližuje OLEDům. Kromě rozlišení 7680 × 4320 px si samozřejmě rozumí s HDR (HDR 10+, HLG) a širším škálou čítající miliardu barev. Televizor disponuje 4.2 reprosoustavou s výkonem 60 wattů a potěší i dostupným Bluetooth pro bezdrátový výstup na sluchátka.

RECENZE: Samsung Galaxy S10+

Televizor nabízí zdvojený tuner pro satelit, kabelovku i pozemní vysílání, nechybí ani slot CI+ pro dekódovací karty a podpora hybridního vysílání HbbTV 1.5. Na těle najdeme čtyři vstupy HDMI 2.1, které již přenesou i 8K, a jeden digitální optický výstup pro zvu. K síti se připojí kabelem i bezdrátově, spojení se světem zajistí i trojice USB.

TIP: Do Česka míří Rakuten, bude nabízet streamované filmy v rozlišení 8K

Nejlevnější 8K TV už stojí pod 100 000 Kč. V ceně je navíc skvělý mobil
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 1 hlas

2 KOMENTÁŘE

 1. byl jsem se podívat větší na 75″ a byla to paráda
  na fotky nebo 8k video (jako demo, co na ní běželo) – fakt skvělý

  jenže se obávám, že velice tmavý tóny to umí jako jakýkoli jiný VA (což je i QLED) – tzn běs a hrůza
  zkuste si tam pustit GoT S08E01, kde je cca po druhý třetině Jon se Samem z podzemí Winterfell a potom je střih na noční procházku hradem Umber – modrý, oranžový, béžový fleky a posterizace – to se ani nemusí s ničím porovnávat, natož ve srovnání s OLED nebo zkalibrovaným IPS

  dojdu si to ještě jednou prohlídnout s touhle scénou, jestli náhodou s 8k VA panelem neudělali nějakej zázrak
  jinak jas QLED je super, to zase jo … a jasný odstíny docela fajn