Samsung R720: filmová novinka

0

Korejský Samsung představil nový laptop označený R720. Jeho cílovou skupinou jsou především uživatelé, kteří chtějí na cestách sledovat filmy nebo hrát hry. Širokoúhlý (16:9) displej s úhlopříčkou 17,3 palců používá LED podsvícení a Samsung slibuje, že u filmových zážitků vás nebude obtěžovat světlejší pruh nahoře a dole, což je tradiční neduh LCD panelů podsvícených katodovými trubicemi.

Ke druhému účelu, tedy hraní, využijete sílu procesoru Intel Core 2 Duo (přesné modely, ze kterých bude na výběr, Samsung neuvádí) a grafického akcelerátoru ATI Mobility Radeon HD 4650 – což sice není žádné dělo a nové hry v rozlišení 1920 × 1080 px (které tuším, že bude u R720 standardem) asi moc nerozhýbete, ale na notebookové poměry je to stále nadprůměr.

K základní výbavě R720 patří DVD¬±RW vypalovačka, tu je možno volitelně vyměnit za Blu-ray mechaniku. O zvuk se starají dva 2W reproduktory a jeden subwoofer, při použití sluchátek je možné si zapnout jakýsi prostorový efekt. Na těle laptopu dále najdete čtyři USB porty, slot pro paměťové karty SD/MMC, v rámu displeje pak integrovanou webkameru. Samostatnou kapitolou je klávesnice, ta obsahuje i numerický blok a Samsung zdůrazňuje, že klávesy mají antibakteriální povrch.

Samsung R720 má být dostupný v průběhu července/júla. Podle TechConnect Magazine bude základní model stát 599 liber, což v přepočtu činí přibližně 18 600 Kč.

Zdroj: TechConnect Magazine, Register Hardware

Samsung R720: filmová novinka
Ohodnoťte tento článek!